Haber Detayı
30 Ekim 2018 - Salı 20:46
 
Etimesgut'ta Cumhuriyet Coşkusu ve Fener Alayı
Etimesgut Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı binlerce vatandaşın katıldığı coşkulu törenlerle kutladı. Fener alayıyla başlayan kutlamalar, halk oyunları, seymen gösterileri ve Resul Dindar konseriyle devam etti.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta Cumhuriyet Coşkusu ve Fener Alayı

Etimesgut Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı binlerce vatandaşın katıldığı coşkulu törenlerle kutladı. Fener alayıyla başlayan kutlamalar, halk oyunları, seymen gösterileri ve Resul Dindar konseriyle devam etti. Atatürk Meydanı'nda marşlar yankılandı, Türk bayrakları dalgalandı. Başkan Demirel, Atatürk'e ve Cumhuriyet'e her zaman ve her durumda sahip çıktıklarını söyledi.

Etimesgut Belediyesi, Cumhuriyet'in 95. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında, vatandaşların da yoğun katılım gösterdiği kutlama programı gerçekleştirdi.

Kutlamalar, akşam gerçekleştirilen fener alayı kortej yürüyüşü ile başladı. 7'den 77'ye binlerce Etimesgutlu, elerinde Türk Bayrakları ve meşalelerle yürüyüşe katıldı. Yürüyüş boyunca dev Türk bayrağı ellerde taşındı, marşlar söylendi. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve eşi İlknur Demirel de vatandaşlarla birlikte yürüdü.

KATILIM YOĞUN OLDU

Eryaman Şehit Osman Avcı Mahallesi 1419. Cadde'den başlayan yürüyüş, Atatürk Meydanı'nda sona erdi. İki kilometrelik yol boyunca yürüyen coşkulu kalabalığa diğer vatandaşlar da balkonlarından ve araçlarından destek verdiler.

GÖSTERİLER RENK KATTI

Atatürk Meydanı'ndaki kutlamalarda, Etimesgut Belediyesi Halk oyunları ekibi ve seymen ekibi gösterileri sahne aldı. Atatürk'ün görüntüleri eşliğinde kendi sesinden verdiği mesajların yer aldığı belgesel büyük beğeni topladı.

ATATÜRK'E VE CUMHURİYETİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

Başkan Demirel, yaptığı konuşmada, Cumhuriyet'in 95. yıldönümünü kutlayarak, Cumhuriyet'e ve onun değerlerine sahip çıktıklarını söyledi. Demirel, "İlçemiz, Mustafa Kemal Atatürk tarafından "Örnek Nahiye" olarak kurulmuştur. İlçemize Etimesgut adını veren de Atatürk'tür. Belediye olarak Atatürk adını, Cumhuriyet'in değerlerini yaşatıyoruz. 132 bin metrekarelik alanda 7-8 yıllık yetişkin ağaç dikerek oluşturduğumuz hatıra ormanına, Atatürk Ormanı adını verdik. İçerisinde Atatürk Müzesi ve Halide Edib Adıvar Hanımlar Konağı'nı yaptık. 135 bin metrekarelik alanda Cumhuriyet Ormanı'nı kurduk. Cumhuriyet'i kutladığımız alanın adı Atatürk Meydanıdır. Hemen yanındaki emekliler konağımızın adını sizden gelen talep üzerine Atatürk Emekliler Konağı olarak değiştirdik. Stadyumumuzu yenileyerek Atatürk adını verdik. Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın adını kreşimizde yaşatıyoruz. Biz Atatürk'ü unutmayacağız, unutturmayacağız" dedi.

RESUL DİNDAR KONSERİ

Başkan Demirel'in konuşmasının ardından Resul Dindar konser verdi. Konserine İzmir Marşı'yla başlayan sanatçıya başkentliler bayraklarıyla eşlik ettiler. Dindar, sevilen şarkılarından oluşan geniş repertuvarıyla başkentlilere müzik ziyafeti sundu.

Görüntünün olası içeriği: 19 kişi, gülümseyen insanlar, açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, kalabalık ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, sahnedeki insanlar, müzik enstrümanı çalan insanlar, konser ve gece

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, gülümseyen insanlar, kalabalık

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'ta, Cumhuriyet, Coşkusu, ve, Fener, Alayı,
Yorumlar
Haber Yazılımı