Haber Detayı
08 Mart 2018 - Perşembe 21:02
 
Etimesgut'ta Kadınlar Günü'nde Mevlid Programı
Etimesgut Belediyesi 8 Mart Kadınlar Günü programı düzenledi..
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta Kadınlar Günü'nde Mevlid Programı

Etimesgut Belediyesi tarafından Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi Neşet Ertaş Salonu'nda, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle mevlit programı düzenlendi. Şehit ve gazi ailelerinin onur konuğu olarak katıldığı programda, vatan, millet ve bayrak uğruna canlarını feda eden şehitlerimiz için Kur'an-ı Kerim okundu, vatanın birliği ve beraberliği için dualar edildi. Bayan ilahi gruplarının ilahiler seslendirdiği programda, İslam'da kadının yeri ve önemine vurgu yapıldı.

BİRLİKTE VARIZ

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel programın başında salona gelerek Etimesgutlu kadınlara hitap etti. "Kadın eştir, kadın ülkedir, kadın vatandır, kadın annedir" diyen Demirel; "Biz, erkekler ve kadınlar olarak, birbirimizin olmazsa olmazlarıyız. Birbirimizin tamamlayıcılarıyız. Kadın, erkek birlikte varız. Biz ancak birbirimizin elinden tuttuğumuz sürece geleceğe, mutlu günlere yürüyebiliriz" dedi.

KADIN İNSANDIR, BİZ İNSANOĞLU

Merhum Neşet Ertaş'ın 'Kadın insandır, biz de insanoğlu' sözünü hatırlatan Demirel, Türk toplumunda kadının her zaman eşiyle el ele, omuz omuza olduğunu, hayatın yükünü birlikte göğüslediğini söyledi. Demirel, tüm kadınların kadınlar gününü kutlayarak salondan ayrıldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'ta, Kadınlar, Günü'nde, Mevlid, Programı,
Yorumlar
Haber Yazılımı