Haber Detayı
10 Kasım 2019 - Pazar 23:34
 
Etimesgut'ta Orijinal Atatürk Fotoğrafları Sergisi
Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr Refik Turan Atatürk'ü anlatacak, orjinal Atatürk fotoğraflarının yer aldığı sergi açılacak.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta Orijinal Atatürk Fotoğrafları Sergisi

Etimesgut Belediyesi Atatürk'ün ölümünün 81. yıldönümü anısına Orjinal Atatürk fotoğraflarının yer alacağı sergi açacak. 11 Kasım Pazartesi günü saat 14.00'da Etimesgut Belediyesi Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi sergi salonunda düzenlenecek serginin ardından merkezin Ömer Seyfettin Salonu'nda Atatürk konulu söyleşi gerçekleştirilecek. Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nden Prof. Dr. Nurettin Güz'ün oturum başkanlığını, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mehmet Sıtkı Bilgin'in koordinatörlüğünü yapacağı söyleşiye konuşmacı olarak Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan katılacak. Turan, tüm yönleriyle Mustafa Kemal Atatürk'ü tarihi bilgi ve belgelerin ışığında anlatacak. Programda Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel de bir konuşma yapacak.

Başkan Demirel, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 81. yılında saygı ve rahmetle andıklarını belirterek, tüm başkentlileri düzenleyecekleri sergi ve söyleşi programına davet etti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'ta, Orijinal, Atatürk, Fotoğrafları, Sergisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı