Haber Detayı
05 Mayıs 2019 - Pazar 16:34
 
Etimesgut'ta Ramazan Denetimleri Devam Ediyor
Etimesgut Belediyesi Zabıta ekipleri, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte vatandaşların sağlıklı gıda almaları ve tüketmeleri için denetimlerini sıklaştırdı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta Ramazan Denetimleri Devam Ediyor

    Etimesgut Belediyesi zabıta ekipleri Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte denetimlerini de sıklaştırdı. Ekipler, Ramazan ayıyla birlikte tüketimi artan, saklama ve satış şartları titizlik gerektiren gıda maddesi satıcıları başta olmak üzere ilçedeki tüm işletmelere yönelik anlık denetimde bulunuyor. Unlu mamüller, tatlı, kahvaltılık ile et ve süt ürünlerinin satıldığı reyonlar sıkı kontrolden geçiriliyor. Gıda üretim işyerlerinde çalışan personelin hijyen kurallarına uyup uymadıkları denetleniyor. Ekmek ve pidelerin fiyatları ile gramaj kontrolleri ise aksatılmayıp, periyodik olarak denetimi yapılmakta.  Zabıta ekipleri ayrıca işyerlerini, ‘İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatları Yönetmeliğine’ uyup uymadıkları yönünden de sürekli denetliyor. Şartlara uymayan işyerlerine, ilgili kanun ve yönetmelikler hükmünce işlem yapılıyor. Denetimler, vatandaşları memnun ediyor, piyasaya olan güven duygusunu geliştiriyor.

AMAÇ, SAĞLIKLI GIDA

    Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, denetimlerin yıl boyunca devam ettiğini söyledi. Denetimlerle vatandaşın sağlıklı gıda tüketimini sağladıklarını ifade eden Demirel, “Yaptığımız denetimlerde, esnafımızın büyük ölçüde yasal şartlara uygun faaliyet yürüttüklerini tespit ediyoruz, uygun şartları taşımayanlar hakkında da yasal işlem uygulayarak piyasayı kontrol altında tutmaktayız. Hemşehrilerimiz gönül rahatlığı içerisinde alışverişlerini yapabilirler. Karşılaşacakları en küçük bir olumsuzluk durumunda ise zabıtamızla ya da doğrudan başkanlığımızla bilgi paylaşmalarını rica ederim” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'ta, Ramazan, Denetimleri, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı