Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 11:17
 
Etimesgut'ta Sokak Hayvanlarına Yaşam Desteği
Etimesgut Belediyesi, kışın yiyecek bulamayan kedi, köpek ve kuşları besleyerek hayatta kalmaları için yaşam desteği veriyor..
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta Sokak Hayvanlarına Yaşam Desteği

Etimesgut Belediyesi, yoğun kar ve don nedeniyle beslenemeyen sokak hayvanlarının ve kuşların imdadına yetişti. Şaşmaz Hayvan Barınağı ile 4 noktada hizmet veren kedi evleri, hasta, yaşlı, hamile sokak hayvanlarına yuva oldu. Belediye, doğada yaşam mücadelesi veren sokak hayvanlarına kuru mama ve yem bırakıyor. Enerji veren kuru mamalar sayesinde aç kalmayan sokak hayvanları, soğuğa karşı daha dirençli oluyorlar.

 

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, sokak hayvanlarının, kışın aç kaldığında hayatta kalamadıklarını belirterek, vatandaşlardan duyarlı olmalarını istedi. Demirel; "Lütfen bulunduğunuz bölgede gördüğünüz, karşılaştığınız sahipsiz kedi, köpek ve kuşlara yem ve su vererek hayatta kalmalarına yardımcı olunuz" dedi.

 

BARINAK HİZMETİ

Başkan Demirel, Şaşmaz sanayi bölgesinde bulunan hayvan barınağında hamile, yaşlı, hasta ve yavru sokak hayvanlarına tedavi ve geçici bakım hizmeti verdiklerini belirterek, Veteriner hekimlerce bakım ve tedavileri yapılan hayvanların, mevsim şartları iyileşene kadar barınakta tutulacağını söyledi.

 

KEDİEVLERİ HİZMET VERİYOR

Etimesgut Belediyesi'ne ait 4 kedievinin hizmet verdiğini belirten Demirel, "Kedievlerimizde bir bölümünün kapısı sürekli açıktır. Buradan giren sokak kedileri karınlarını doyurabiliyor. Diğer kapalı bölümlerde ise hamile ve hasta kediler barınıyor. Hayvansever vatandaşlarımızın kedievlerimize ve sokak hayvanlarının müdavim oldukları diğer alanlara onların beslenebilmeleri için yiyecek ve su bırakmalarını önemle rica ederim" dedi.

 

SOKAK HAYVANLARINA KURU MAMA VE YEM

Başkan Demirel, kış aylarında sokak hayvanlarının hayatta kalması için yoğun gayret sarfettiklerini belirterek, "Kar nedeniyle beslenme ihtiyacını karşılayamayan sokak hayvanlarına yönelik beslenme noktaları oluşturduk. Beslenme noktalarına düzenli olarak gıda takviyesi yapıyoruz. Hasta, yaşlı ve hamile sokak hayvanları ekiplerimiz tarafından alınarak hayvan barınağına getiriliyor. Hayvanların barınakta bakım ve tedavileri ile aşıları yapılıyor" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'ta, Sokak, Hayvanlarına, Yaşam, Desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı