Haber Detayı
09 Temmuz 2018 - Pazartesi 23:59
 
Etimesgut'un Yeni Müftülük Binası Hizmete Girdi
Etimesgut Belediyesi tarafından, Ankara tarzı Selçuklu mimarisiyle yapıldı..
Etimesgut Haberi
Etimesgut'un Yeni Müftülük Binası Hizmete Girdi

Etimesgut Belediyesi tarafından inşa edilen Etimesgut İlçe Müftülüğü Binası tamamlandı. Kendisine ait binası olmayan ve farklı binalarda hizmet veren Etimesgut Müftülüğü, Ankara'nın en modern müftülük binasına kavuştu. Ayyıldız Mahallesi'nde, ilçenin en büyük camilerinden Tevhid Camii yanındaki müftülük binası, örnek müftülük binası oldu.

Selçuklu mimarisinden izler taşıyan bina, yaklaşık 3 bin metrekare alan üzerine yapıldı. Müftülük personelinin iş ve işlemleri için çalışma alanlarının yer aldığı binada, Kur'an Kursu sınıfları, nikah salonu, hac ve umre birimi, dini hizmet bürosu, personel odaları ile aile irşat odaları hizmet veriyor.

HAYIRLI OLSUN

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, yeni müftülük binasının Etimesgut için hayırlı olması temennisinde bulundu. Demirel, "İlçe müftülüğümüzün, verimli çalışabileceği, kendisine ait bir hizmet binası yoktu. Müftümüzle yaptığımız görüşmelerde ilçemiz için böyle bir binanın ihtiyaç olduğuna karar verdik. Çalışmalara başladık ve kısa sürede, başkentimizin örnek ve modern müftülük binasını ilçemize kazandırdık" dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut'un, Yeni, Müftülük, Binası, Hizmete, Girdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı