Haber Detayı
06 Temmuz 2014 - Pazar 14:07
 
Etimesgut AK Parti Grubu'nda Soğuk Savaş
Etimesgut Belediyesi AK Parti Grubunda; MHP’den AK Parti’ye geçen Ali Yurt ne yapmaya çalışıyor?
Etimesgut Haberi
Etimesgut AK Parti Grubu'nda Soğuk Savaş

Etimesgut Belediyesi AK Parti Belediye Meclis Üyeleri arasında görüş ayrılıklarının ve kişisel hesaplaşmaların ayrılıklara yol açtığı ve bazı meclis üyeleri arasında soğuk savaşların yaşandığı belirtildi. Ali Yurt’un başını çektiği aralarında Necmi Bulut, Hilmi Özer ve Yaşar Göktaş’ın bulunduğu meclis üyelerinin başta Şahingöz’ü hedef alarak gruplaşmalara yol açtığı iddia edildi.

Bunun en belirgin örneğinin ise;

30 Mart yerel seçimlerinden bir süre önce MHP’den istifa ederek AK Parti’ye katılan ve 2. Sıradan meclis üyeliğine ismi yazılan, daha sonra Etimesgut ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olan Ali Yurt ile 3. Dönem Belediye Meclis üyeliği yapan Mesut Şahingöz arasında yaşananlar oldu. Aynı zamanda Belediye Meclisi Başkan Vekili olan Şahingöz, geçtiğimiz Cuma günü Belediye Başkanı Enver Demirel’in katılamadığı meclis toplantısına başkanlık yaparak meclisi yönetti.

Bir sonraki meclis toplantısını, Cumartesi günü saat 11.00’de yapılmasına karar veren ve meclisten bunu oylayan Şahingöz’e en büyük tepki kendi partisinin bazı meclis üyelerinden geldi. Edindiğimiz bilgilere göre, Ali Yurt bazı meclis üyelerine telkinlerde bulunarak “Cumartesi günü yapılacak olan meclis toplantısına girmeyelim” şeklinde görüş belirtti. Meclis Grup Odası’nda yaşanan bu gelişmeler esnasında Ali Yurt’a Necmi Bulut ve Grup Başkan Vekili olan Hilmi Özer gibi isimlerin de destek verdiği kulağımıza gelen bilgiler arasında. Ali Yurt’un bu tepkisine rağmen Cumartesi günü yapılan Meclis Toplantısına AK Parti’liler birkaç eksik dışında tam kadro katıldılar. Ali Yurt ise toplantıya katılmadı.

Bu konuyla ilgili olarak kendisiyle telefonla görüştüğümüz Mesut Şahingöz, yaptığı açıklamasında “Herkes kendine yakışanı yapıyor. Bu konuyla ilgili fazla yorum yapmak istemiyorum” derken, Şahingöz ve Ali Yurt arasındaki soğuk savaşın önümüzdeki günlerde nasıl bir hal alacağını merakla bekliyoruz.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Etimesgut, Belediyesi, AK, Parti, Grubunda, MHP’den, AK, Parti’ye, geçen, Ali, Y
Yorumlar
Haber Yazılımı