Haber Detayı
31 Ocak 2014 - Cuma 22:23
 
Etimesgut'ta 700 Öğrenciye Karne Hediyesi
Etimesgut Belediyesi, ilçedeki başarılı ihtiyaç sahibi öğrencilere kıyafet yardımı yaptı.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta 700 Öğrenciye Karne Hediyesi

Karnelerini alan başarılı öğrenciler, Şefkateli Çarşısı’nda gönüllerince giyindiler. Beğendiklerini üzerlerine deneyerek, mağazadan alışveriş yapar gibi giyinen öğrenciler büyük mutluluk yaşadı. Aileleri de çocuklarına alışverişlerinde yardımcı oldu. Takdir ve teşekkür alan ihtiyaç sahibi 700 öğrenci, giyim yardımından yararlandı. Başarılı engelli öğrencilere de giyim yardımı yapıldı. Engelli öğrenciler, belediye personelinin desteğiyle kıyafetlerini aldılar.

 

KİMLERE YARDIM YAPILIYOR?

Etimesgut Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü, ihtiyaç sahibi çocukları, ilçe genelinde yaptığı titiz bir çalışmayla belirlendi. Başvuru sahiplerinin evlerine gidilerek ihtiyaçları yerinde tespit edildi; ayrıca muhtarlıklara ve komşularına sorularak durum raporları hazırlandı. Hazırlanan raporlar tekrar gözden geçirildi, gerçek ihtiyaç sahibi aileler belirlendi. Belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara, randevu sistemiyle davetler yapılarak yardımlar sağlandı.

Aileler, çocuklarıyla birlikte belediyenin Şefkateli Çarşısına gelerek alışveriş yapar gibi kıyafetlerini beğenip, deneyip aldılar.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, Belediyesi, ilçedeki, başarılı, ihtiyaç, sahibi, öğrencilere, kıyafet
Yorumlar
Haber Yazılımı