Haber Detayı
31 Mayıs 2013 - Cuma 10:59
 
Etimesgut'ta Alaattin Sonat Operasyonu
AK Parti Etimesgut İlçe Teşkilatı, Mayıs ayı Genişletilmiş İlçe Toplantısı geçtiğimiz günlerde Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta Alaattin Sonat Operasyonu

Etimesgut AK Parti İlçe Başkanı Ali Doğan’ın 2014 yerel seçimleri öncesinde birlik-beraberlik mesajları verdiği toplantıya, Belediye Meclis Üyeleri Bahadır Evci ve Nuri Soylu’nun konuşmaları damga vurdu.

4 YILDIR SABREDİYORUZ

Etimesgut Belediye Meclis Üyesi olan Bahadır Evci, toplantıda yaptığı konuşmada MHP’li Belediye yönetimini ve Belediye Başkanı Enver Demirel’i sert bir şekilde eleştirdi. Evci, 4 yılı aşkın bir süredir Etimesgut’ta sürdürülen belediyecilik anlayışıyla sabırlarının, sadırlarının genişlediğini söyleyerek sözlerine başladı. Mayıs ayında yapılan Belediye Meclis Toplantısında görüşülen bir konuya dikkat çeken Bahadır Evci, Etimesgut’ta MHP ile CHP’nin kararlarda ortak hareket ettiğini belirtti. AK Parti’den MHP’ye geçen ve şu an başkan yardımcılığı görevini sürdüren Cemal Satılmış’ın da, MHP’nin borazanlığını yaptığını belirten Evci, Satılmış’ın çelişkilerle dolu açıklamalarla kamuoyunu yanıltmaya çalıştığını söyledi.

ALAATTİN SONAT OPERASYONU

Etimesgut Belediye Başkan Yardımcısı Alaattin Sonat’ın, CHP’nin destekleriyle Teftiş Kurulu Başkanlığı’na memur olarak görevlendirildiğini anlatan Evci, bunu bir operasyon olarak değerlendirerek  şöyle konuştu:  

“Belediye’de geçtiğimiz günlerde bir operasyon yapılarak Başkan Yardımcısı Alaattin Sonat, Belediye Teftiş Kurulu’na atandı. Bu gerçekten önemli bir konu.  Sonat’ın atanmasıyla ilgili olarak biz AK Parti Grubu olarak bu olaya karşı çıktık. Ama birçok konuda olduğu gibi CHP ile MHP bir araya gelerek bu meseleyi de meclisten geçirdiler. Bu ne manaya geliyor? Militan bir bakış açısına sahip belediye bürokratı Alaattin Sonat’ın bundan sonraki dönemde de Teftiş Kurulu’nda istihdam edilmesi ve kendilerinden sonra gelecek iktidarı baskı altına alabilmek. MHP böylelikle iktidarı gözetim altında tutmak istemektedir. Buna maalesef CHP’de destek verdi.”

 

AK Parti’li Belediye Meclis Üyelerine, belediye hizmetleri, denetim komisyonu raporları ve faaliyetlerle ilgili KONUŞMAYIN mesajı vererek bir nevi tehditler savurduğunu belirten Bahadır Evci, “Buyrun dosyaları açın, bizim AK Parti olarak saklayacak ve korkacak hiçbir şeyimiz yok” diye konuştu.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: AK, Parti, Etimesgut, İlçe, Teşkilatı, Mayıs, ayı, Genişletilmiş, İlçe, Toplantı
Yorumlar
Haber Yazılımı