Haber Detayı
05 Ekim 2016 - Çarşamba 07:43
 
Etimesgut'ta Gürültü Kirliliğine Geçit Yok
Etimesgut zabıta ekipleri, seyyar satıcı araçlarını ve hurda araçları yedi-emin deposuna çekiyor.
Etimesgut Haberi
Etimesgut'ta Gürültü Kirliliğine Geçit Yok

Etimesgut Belediyesi zabıta ekipleri, kanun ve yönetmelikler çerçevesinde seyyar satıcılar ve hurda araçlarla ilgili yeni önlemleri hayata geçirdi.

Zabıta ekipleri, cadde, sokak ve okul önlerinde gürültü kirliliği yapan ve çevreye zarar veren seyyar satıcılara göz açtırmıyor. Uyarılara aldırmadan çığırtkanlık yaparak satış yapmaya devam eden seyyar satıcıların araçları, Etimesgut Belediyesi'nin Şaşmaz Sanayi Sitesi içerisinde oluşturduğu Yediemin deposuna çekiliyor.

HURDA ARAÇLAR

Diğer yandan görüntü kirliliğine neden olan ve çevre güvenliği açısından tehlike arz eden kullanılmaz durumdaki hurda araç, mal ve malzemeler, gerekli işlemlerin ardından yine yedi-emin deposuna gönderiliyor. Zabıta ekipleri, tespit ettikleri hurda araç sahiplerine tebligat yaparak aracı çekmesini bildiriyor. Tebliğin yerine getirilmemesi durumunda hurda araçların çekiliyor. Sahipsiz hurda araç ve malzemeler, ilan yoluyla tebliğin ardından yedi-emin otoparkına alınıyor. Vatandaşlardan, hurdaya çıkmış ve kullanmadıkları araçlarını sokakta ve boş arazilerde bulundurmamaları, bu tür araçlarla ilgili yasal işlem yürütülmekte olduğu bildirildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Etimesgut, zabıta, ekipleri, seyyar, satıcı, araçlarını, hurda, araçları, yediem
Yorumlar
Haber Yazılımı