Haber Detayı
17 Mart 2016 - Perşembe 18:29
 
Fatih Duruay'dan Çanakkale Mesajı
Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Duruay, Çanakkale’nin milletimizn varoluşunun simgesi olduğunu bildirdi.
Gölbaşı Haberi
Fatih Duruay'dan Çanakkale Mesajı

Gölbaşı Belediye Başkanı Duruay, gidip de dönmeyenlerin destanlaşan kahramanlığının 101. yıldönümünün haklı gururunu yaşadığımıza dikkat çekerek şunları söyledi:

 “Çanakkale Zaferi, milletimizn varlığına göz dikenlere karşı abideleşen ruhudur. Sırtında adeta vatan coğrafyasının yükünü kaldıran Seyit Onbaşı, Nusret Savaş Gemisiyle devleşen Tophaneli Yüzbaşı Hakkı, askerlerine ölmeyi emreden Mustafa Kemal ve dönmeyi asla düşünmeyen kınalı kuzularımızla ne kadar övünsek yeridir.İmanın ve inancın gülleye, mermiye ve gelişmiş savaş gemilerine tavizsiz duruşunun simgesi Çanakkale Zaferi’ni bizlere yaşatanlar milletimizin en büyük gururlarıdır.

 Bağımsızlık aşkımız olan Çanakkale Savaşı, milletimin asla esaret altında kalamayacağının ilanıdır. Çanakkale, aziz milletinin varoluşunun simgesidir. Çanakkale zaferinin milletimizin geleceğinin teminatı olan gençlerimize en iyi şekilde anlatılması ecdadımıza ve şehitlerimize bir vefa borcumuzdur. Kutsal vatan topraklarını canları pahasına koruyan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman evlatlarını ve şehitlerimizi Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü münasebetiyle bir kere daha minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Gölbaşı, Belediye, Başkanı, Fatih, Duruay, 18, Mart, Çanakkale, Zaferi, Şehitler
Yorumlar
Haber Yazılımı