Haber Detayı
16 Eylül 2020 - Çarşamba 16:51
 
Fiat’ın Sahip Olduğu Üst Düzey Güvenlik Önlemleri ile Mükemmel Seyahat Deneyimi
Fiat ile yolculuk yaparken arkanıza yaslanıp seyahatinizin tadını çıkarabilirsiniz. Çünkü Fiat, yol boyunca yaşayabileceğiniz tüm problemlere önceden çözüm bulacak şekilde üretiliyor.
Güncel Haberi
Fiat’ın Sahip Olduğu Üst Düzey Güvenlik Önlemleri ile Mükemmel Seyahat Deneyimi

Fiat ile yolculuk yaparken arkanıza yaslanıp seyahatinizin tadını çıkarabilirsiniz. Çünkü Fiat, yol boyunca yaşayabileceğiniz tüm problemlere önceden çözüm bulacak şekilde üretiliyor. Sizin ve aracın içinde bulunan diğer kişilerin güvenliğini garanti altına almak markanın en büyük amaçlarından biri. Araç savrulmasını, devrilmesini ya da lastik basıncını önceden takip ederek tüm önlemleri almanıza yardımcı oluyor. İç dizaynın konforuna şahit olurken güvende olduğunuzu bilmek sizi rahatlatacak. Devrilme önleyici sistemden viraj içi aydınlatmalara kadar pek çok detay güvenliğinizi artırıyor. İşte Fiat modellerinin sahip olduğu güvenlik önlemlerinden bazıları;

 

Elektronik Stabilite Programı

Otomobille yolculuk yaparken önemli olan detaylardan biri aracın dengesinin en iyi şekilde sağlanması. Bunun için üretim sırasında otomobillere bazı sistemler entegre ediliyor. Bunlardan biri olan Elektronik Stabilite Programı oluyor. Bu sistem, araç kararlığını elektronik yöntemlerle sağlıyor. Patinaj ya da keskin virajlarda devreye giren bu stabilite sistemi, aracın savrulma riski en aza indiriyor. Sistem, Fiat modellerinin bazılarında aracın fren sistemine müdahale ederek bazılarında ise motorun gücünü azaltarak çalışıyor.

 

Devrilme Önleyici Sistem

Uzun ya da kısa mesafede seyahat ederken bazı aksiliklerle karşılaşabilirsiniz. Fiat, bu aksiliklere karşı önceden önlem alacak şekilde dizayn ediliyor. Yeni nesil teknolojiler ile donatılan Fiat’ın en büyük avantajlarından biri olan Devrilme Önleyici Sistem, aracı bir üst segmente taşıyor. Bu sistem, aracın eğimini doğru bir şekilde algılayarak gerekli ölçümleri yapıyor. Araç üzerine entegre edilen sensörler aracılığıyla sistem devreye giriyor. Böylece herhangi bir kaza durumunda araç içerisinde bulunan kişilerin en az hasarla bu durumdan kurtulmalarını sağlıyor.

 

Viraj İçi Aydınlatmalı Ön Sis Farları

Seyahatinizi zorlu hava koşullarının olduğu dönemlerde de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için kullandığınız aracın her koşula uyum göstermesi gerekiyor. Yağışlı ya da karlı havaların yanı sıra sisli havalarda da yolculuk yapabilirsiniz. Bu durum göz önünde bulundurularak üretilen Fiat, sahip olduğu Viraj İçi Aydınlatmalı Ön Sis Farları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bu sis lambaları, yol tutuş güvenliğini en üst düzeye çıkarıyor. Virajlı yollarda sorun yaşamanızı engellemek amacıyla en iyi aydınlatmayı vadediyor. Fiat’ın ön tamponuna şık bir şekilde entegre edilen bu farlar, güvenli yolculuğunuzun en hassas detaylarından biri.

 

Kilitlenme Karşıtı Frenleme Sistemi

Kilitlenme Karşıtı Frenleme Sistemi yaygın olarak ABS adıyla da biliniyor. Bu sistem, aracınızla yolculuk yaparken güvende olmanızı sağlayan diğer güvenlik önlemleri arasında bulunuyor. Aracınız ile seyahat ederken gerektiğinden fazla yük taşındığında ya da aşırı hız yapıldığında tekerleklerden beklenen performansı alamayabilirsiniz. Fiat modellerine entegre edilen ABS sistemi, bu durumu ortadan kaldırıyor. Frenleme sistemi, ani duraklama ya da aşırı hız sırasında devreye girerek aracın kilitlenmesini engelliyor. Böylece büyük bir risk yaşamadan dilediğiniz gibi aracınızı hareket ettirebilirsiniz.

 

Immobilizer

Araçla seyahat ederken sizin güvenliğiniz ne kadar önemliyse sizin olmadığınız ortamlarda aracınızın da güvenliği o kadar önem taşıyor. Çalınma gibi durumlarla karşılaşmamak için Fiat’ın sahip olduğu Immobilizer özelliğinden yararlanabilirsiniz. Immobilizer, aracın kontağına entegre edilen elektronik bir sistem. Bu sistemin bir parçası arabanın çalışmasını sağlayan anahtarın içerisine yerleştiriliyor. Bu parçalar birbirini tamamlamadan aracın çalışması mümkün olmuyor. Böylece düz kontak yapılamayacağından dolayı çalınma durumunun önüne geçilebilir. Fiat’ın sahip olduğu diğer güvenlik önlemlerinden de yararlanarak mükemmel seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Fiat’ın, Sahip, Olduğu, Üst, Düzey, Güvenlik, Önlemleri, ile, Mükemmel, Seyahat, Deneyimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı