Haber Detayı
20 Temmuz 2020 - Pazartesi 23:15
 
Gayrimenkul Alırken Mutlaka Emlak Danışmanı İle Çalışın
Etimesgut Emlak Müşavirliği Dernek Başkanı Hakan Akçam, gayrimenkul alırken vatandaşların emlak danışmanı ile çalışması gerektiğini anlattı. Akçam, bunun gerekçelerini şöyle açıkladı:
Etimesgut Haberi
Gayrimenkul Alırken Mutlaka Emlak Danışmanı İle Çalışın

Etimesgutta Emlak Müşavirliği Dernek Başkanı ve Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası yönetim kurulu üyesi Hakan AKÇAM ın Gazetemize yaptığı açıklamada şunları beyan etti;
 
Gayrimenkul Alırken Emlak Danışmanı ile Çalışın ve Rahat olun..
 
Çünkü İyi bir emlak danışmanı ; 
SATICISINA çalıştığı zaman;
1- Mülke ekspertiz çalışması yaparak doğru fiyattan satışa çıkarır ve mülkün kısa sürede satışa dönmesi icin ilk adımı atar.
2-Mulkun fotoğraf ve video çalışmalarını yüksek piksellerde ve dogru acilardan çekerek alici adaylarına en iyi hizmeti sunar.
3-Mulkun pazarlanması ile ilgili hedef kitle belirler ve onlara yönelik broşür, mail ve reklam faaliyetlerini (Sosyal medya ve ilan sitelerine ilan verecek  ) gerçekleştirir. 
4-Bolgeye hakim yerel ve kurumsal tabanlı firmalara mülk ile ilgili sürekli ve güncel bilgilendirme yapar ve satış ağını genişletir. 
5- 2 hafta aralıklarla müşterilerine; yapılan pazarlama faaliyetlerini raporlar ve istenilen iletişim aracı ile iletir ve böylece mülk sahibi satış sürecini en iyi şekilde takip eder.
6-Gelen teklifleri yazılı alır ve ciddi talipler ile satıcısını muhatap eder.
 
ALICISINA çalıştığı zaman;
1- Öncelikle, alıcının ihtiyacını en iyi şekilde anlamak amacıyla 12 farklı soru sorar; alıcısının kendini en iyi şekilde ifade etmesini sağlar.
2-Alicisini yanlış portfoylere yönlendirmez; ihtiyaca uygun; bunun yanında yatırım değeri yüksek olan portfoylere yönlendirir. 
3-Yanlis fiyattan çıkan portfoyleri asla sunmaz; o projede son satış fiyatlarını öğrenir ve piyasa fiyatında veya yakın olan portfoyleri sunar.
4-Alici ihtiyacına uygun olan projelerin yillik fiyat artışlarını; Kira amortisi rakamlarını, son satılan rakamları tek tek kağıda geçirir ve alıcısına bunların bilgilerini verir.
5-Sunulan seçenekleri hiçbir zaman satmaya zorlamaz; eksik noktalar belirlenerek alicisi icin yeni arayışlarına devam eder ve titizlikle yeni seçenekler sunar.
 
Bu yüzden ALICI ve SATICI adayları iyi ki de Emlak Danışmanı ile Alışveriş yapmışım diye sevinir..
 
SİZİN İÇİN TİTİZLİKLE ÇALIŞAN BİR GAYRİMENKUL DANIŞMANINIZ MUTLAKA OLMALI..
Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Gayrimenkul, Alırken, Mutlaka, Emlak, Danışmanı, İle, Çalışın,
Yorumlar
Haber Yazılımı