Haber Detayı
06 Mart 2018 - Salı 00:20
 
Gölbaşı'nda Çiftçilerden Afrin Harekatına Destek
Bezirhane ve Selametli mahalleleri çiftçileri ortaklaşa Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na destek amaçlı kurban keserek traktörleri ile konvoy yaptılar.
Gölbaşı Haberi
Gölbaşı'nda Çiftçilerden Afrin Harekatına Destek

Bezirhane Mahallesinde düzenlenen programa Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Janrma Komutanı Yüzbaşı Murat Kuyucu, Ak Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan, Mhp ilçe Başkanı Ersin Pehlivan, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaşlar ve çiftçiler katıldı. Program şehitler için saygı duruşu ve  İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ayrıca Şehitler için kurban kesilerek tekbirler getirildi. Çiftçiler Bayraklar ile süsledikleri traktörlerine binerek mahallede  konvoy yaptılar.

Düzenlenen destek kampanyasında Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ; “Zeytin Dalı operasyonuna çiftcilerimizin desteği böyle olur. Bu organizasyonu düşünen abilerimize teşekkür ederim. Biz Afrin’deki kardeşlerimize kalben, ruhen hep beraberiz. Şuanda bedenimiz burda olsa bile ruhen ordayız. Bizde gönüllü olarak gitmeye hazırız. Allahım, yurt içinde ve mücadele eden güvenlik güçlerimize güç guvvet versin inşallah. Dualarımız onlarla beraber, hepsi Allah’a emanet olsun. Hepinizden Allah razı olsun.’ dedi

Selametli Mahalle Muhtarı Ali Yıldız ve Bezirhane Mahalle Muhtarı Şevki Yorulmaz yaptıklarında konuşmalarında:‘Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na destek amaçlı çiftciler olarak böyle bir program yaptık. Allahım Mehmetçiğimize yardım etsin. Dualarımız onlarla.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Gölbaşı'nda, Çiftçilerden, Afrin, Harekatına, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı