Haber Detayı
09 Haziran 2018 - Cumartesi 00:52
 
Gölbaşı'nda İMAR BARIŞI Başvuruları Başladı
Bir süredir gündemde olan ve tüm Türkiye’de geniş bir kesimin yararlanması beklenen “İmar Barışı Düzenlemesi” 18 Mayıs 2018 tarih ve 30425 Sayı ile Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.
Gölbaşı Haberi
Gölbaşı'nda İMAR BARIŞI Başvuruları Başladı

İmar Barışı ile imar mevzuatına veya ruhsata aykırı yapılar için verilecek yapı kayıt belgesiyle vatandaşlarımızın imar sorunlarının çözülmesi amaç edilmiştir.

31 Aralık 2017 tarihinden önce ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapılmış kırsal ve kentsel alanlardaki tüm yapılar İmar Barışı kapsamındadır. Başkasına ait taşınmazlar üzerinde yapılan yapılar ile hazineye ait olup sosyal donatı için tahsisli arazi üzerindeki yapılara yapı kayıt belgesi düzenlenemeyecektir.

İmar Barışı’ndan faydalanan ve yapı kayıt belgesi alan yapılara elektrik, su ve doğal gaz abonelikleri yapılabilecek olup İmar Kanununa göre alınmış yıkım kararları ile tahsil edilemeyen para cezaları iptal edilecektir.

İmar Barışı kapsamında başvurular 08.06.2018 tarihinden itibaren başlayarak 31.10.2018 tarihine kadar devam edecektir. Bu süre zarfında Belediyemiz hizmet binasında; Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gölbaşı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personelleri tarafından gerekli bilgilendirme yapılarak vatandaşlarımıza yardımcı olunacaktır.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Gölbaşı'nda, İMAR, BARIŞI, Başvuruları, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı