Haber Detayı
30 Eylül 2019 - Pazartesi 12:48
 
Hakan Akçam: Gayrimenkul Almanın Tam Zamanı
Etimesgut Emlak Müşavirliği Derneği Başkanı ve Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası yönetim kurulu üyesi Hakan AKÇAM, konut sektöründeki son gelişmeler hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu.
Ekonomi Haberi
Hakan Akçam: Gayrimenkul Almanın Tam Zamanı

Etimesgut Emlak Müşavirliği Derneği Başkanı ve Ankara Tüm Emlakçılar Meslek Odası yönetim kurulu üyesi Hakan Akçam, kredi faizlerinin düştüğünü belirterek "Şu anda bir ev almanın tam zamanı" diye konuştu.
 

Hakan Akçam, konuyla ilgili olarak şöyle konuştu:

"600 Bin Nüfuslu Etimesgut İlçemizde, Ankara'nın konut sirkülasyonunun en fazla olduğu bölgedir. Fiyatların İki yıl öncesiyle aynı seyirde gitmesini avantaja çevirmek lazım. Kamu bankaları tarafından başlatılan 0.99 faizli konut kredisi kampanyası yeni konutlar için fazla bir talep oluşturmadı. Aynı oranları özel bankalardan da beklenti var. Mevduat faizlerinin faiz oranlar geriye çekilmesi şart. Son bir yılda konut üretiminde ciddi düşüşler sürüyor.

Etimesgut Emlak Müşavirleri Derneği (Eti-em-der) olarak bizim her daim tavsiyemiz gayrimenkul her zaman uzun vadede en güvenli liman tezimizi yineliyor ve gayrimenkul almak isteyenler için en uygun dönem olduğunu iddia ediyoruz."

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Hakan, Akçam:, Gayrimenkul, Almanın, Tam, Zamanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı