Haber Detayı
16 Temmuz 2019 - Salı 23:19
 
Halil Hotaman: Unutmadık, Unutmayacağız!
AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman, 15 Temmuz darbe girişimine karşı halkımızın gösterdiği kahramanlığın 3. yıldönümünde bir açıklama yaptı. Hotaman, “15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.
Etimesgut Haberi
Halil Hotaman: Unutmadık, Unutmayacağız!

    AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Halil Hotaman, 15 Temmuz darbe girişiminin 3'üncü yıldönümünde yaptığı açıklamada, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi karşısında aziz milletin ve kahraman güvenlik güçlerinin gösterdiği onurlu duruşun, hainlerin yenilgiye uğratılmasının ve demokrasi zaferinin oldukça anlamlı olduğunu ifade ederek “15 Temmuz’u asla unutmadık ve unutmayacağız” dedi.

    Hotaman, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine yüce milletimiz harekete geçerek 15 Temmuz gecesi dünya demokrasi tarihine altın harflerle kazınan bir destana imza attığını belirtti.

UNUTULMAYACAK BİR MÜCADELE

    “Hain darbe girişiminin engellenmesinin üzerinden 3 yıl geçti. Tarih, canları pahasına darbecilere karşı koyan Türk milletinin bu mücadelesini unutmayacaktır." ifadesinde bulunan Hotaman, şunları kaydetti:

   "Kahraman Türk Milleti 15 Temmuz gecesi, darbecilere gereken dersi vermiştir. O gece 249 şehit, 2196 gazi verdik. Etimesgutumuz 23 şehit verdi. Bu şehitlerimiz arasında Ömer Halisdemir ve 11 polisimiz de bulunmakta. Kahraman şehitlerimizin geride kalanları ve gazilerimiz bizlere emanet. Onlarla büyük bir aile olduk. Onlar için ne yapsak az. 15 Temmuz hain darbe girişimini, şehitlerimizi ve gazilerimizin verdiği mücadeleyi unutmayacağız, unutturmayacağız. Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, gazilerimize ise hayırlı ömürler diliyorum" Hotaman, sözlerine şöyle devam etti:

HESABI SORULACAK

    “15 Temmuz, milletin darbe heveslilerine ve yandaşlarına verdiği büyük bir ders olarak büyük milletimizin şanlı tarihindeki yerini almış ve hiçbir zaman hatırımızdan çıkmayacaktır. 15 Temmuz ruhu ilelebet devam edecek, yapılan alçaklığın sorumluları adalet önünde hesap veriyor ve vermeye de devam edecektir. Ülkemiz ve milletimize yapılan bu ihanetin unutulmasına Ak Parti teşkilatları olarak izin vermeyeceklerini aktaran Hotaman 15 temmuz gecesi yaşananların, şehitlerimizin, gazilerimizin, o gece ortalarda görünmedikleri halde darbenin bu yüce millet ve güvenlik güçlerimizce savuşturulması sonrası ortaya çıkarak kahramanlık hikayeleri anlatanlardan da hesabı sorulmakta ve sorulmaya da devam edeceğini” belirtti.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Halil, Hotaman:, Unutmadık,, Unutmayacağız!,
Yorumlar
Haber Yazılımı