Haber Detayı
23 Aralık 2017 - Cumartesi 22:27
 
Haymana Belediyesi'nden Girişimcilik Kursları
Haymana Belediyesi ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen uygulamalı girişimcilik kursu başladı.
Ankara Haberi
Haymana Belediyesi'nden Girişimcilik Kursları

Midas Termal Otelde, 30 kursiyerin katılımıyla başlayan kursta girişimcilik destek programı anlatılarak kursiyerlerin kendi iş planlarını hazırlayabilmelerine yönelik atölye çalışmaları gerçekleştirilecek. Eğitmen Cüneyt Örkmez tarafından kursiyerlere 4 günde 32 saat eğitim verilecek. Kursa devam zorunluluğunu yerine getirerek eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerler “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Sertifikası” almaya hak kazanacak.

Kursların devamı gelecek

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, bu kursun Haymana’daki girişimci adayları için çok yararlı olacağını belirterek “Amacımız Haymana’da yeni ve başarılı işletmelerin çoğalmasını sağlamak, böylelikle istihdamında artacağını düşünüyoruz. Umarım kursa katılan hemşehrilerimiz buradan edindikleri bilgi ve desteklerle başarılı olurlar.” dedi. Başkan Turgut KOSGEB ile 3 yıllık bir anlaşma yaptıklarını ifade ederek, bu tür kursları açmaya devam edeceklerini belirtti.

Kurs sonunda sertifika almaya hak kazanan girişimci adayları, iş projelerinin kabul edilmesi halinde, KOSGEB tarafından sağlanan 50 bin lira hibe ve 100 bin lira faizsiz kredi imkânlarından yararlanabilecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Haymana, Belediyesi'nden, Girişimcilik, Kursları,
Yorumlar
Haber Yazılımı