Haber Detayı
06 Kasım 2019 - Çarşamba 02:02
 
Hidayet Türkoğlu, Etimesgut'ta Kan Verdi
Etimesgut'ta kan bağışı heyecanı yaşandı. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu'nun katılım sağladığı organizasyona, minik sporseverler de yoğun ilgi gösterdi.
- Haberi
Hidayet Türkoğlu, Etimesgut'ta Kan Verdi

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu ve Türk basketbolunun önde gelen isimleri Kerem Tunçeri, Hüseyin Beşok, Ömer Onan, Haluk Yıldırım, Yasemin Horasan ve TBF yönetim kurulu üyeleri Türk Kızılay’ın Etimesgut yerleşkesinde kurulan Kızılay Sokağı’nda AFAD’a ait deprem simülasyon tırını ve stantları tek tek gezdi.

Alan içinde bulunan basketbol sahasında çocuklar ile basketbol oynayan Dr. Kerem Kınık ve Hidayet Türkoğlu daha sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, basketbol federasyonunun gençlere örnek olduğunu belirtti.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu Türk Kızılay’ının dünyanın her yerinde örnek gösterilen bir kuruluş olduğunu vurguladı. Türkoğlu, burada yaptığı açıklamada "Ekip olarak ilk defa burada bulunuyoruz. Bu sayede yeni tecrübeler edindik. Başkanıma o anlamda teşekkür ediyorum. Bugüne kadar yapmış oldukları ve bundan sonra yapacakları işler için Türk Kızılayı dünyanın her yerinde örnek gösterilen bir kuruluş. Hiçbir zorluk gözetmeden her koşulda yarımda koşan ve el uzatan bir kuruluşumuz. Basketbol ailesi olarak gerek Türk Kızılay’ını gerekse spor olsun aynı çatı altında toplanılabilecek yerler olarak düşünüyoruz. Gerek kan bağışı olsun gerekse bu tip organizasyonlar olsun, basketbol ailesi olarak başkanımız ile görüştük ve buna çok sıcak baktı. Bugüne kadar kan bağışında bulunan sporcularımızı, antrenörlerimizi ve yöneticilerimizi kutluyoruz. Saha içinde olduğu gibi saha dışında verdiğimiz mesajlarda gerekli yerlere ulaşır ve herkesin kan ve doku bağışında bulunması bizleri çok mutlu edecektir." diye konuştu.

İkili açıklamaların arından Türk Kızılay’ına ait tırda kan bağışında bulundu.

Kaynak: TRT Spor, İHA

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Hidayet, Türkoğlu,, Etimesgut'ta, Kan, Verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı