Haber Detayı
19 Ağustos 2016 - Cuma 00:09
 
Hilmi Yaman, AHİD Genel Başkanlığı'na Seçildi
Ankaralılar ve Ankara’ya Hizmet Edenler Derneği’nde (AHİD) yeni bir dönem başladı.
Ankara Haberi
Hilmi Yaman, AHİD Genel Başkanlığı'na Seçildi

14. Olağan Genel Kurulu’na tek liste halinde giren Hilmi Yaman oyların tamamını alarak AHİD’in yeni Genel Başkanı oldu. Yaman, “AHİD’i Ankara’da hak ettiği yere taşıyacağız” dedi.

Ankaralılar ve Ankara'ya Hizmet Edenler Derneği’nin (AHİD) 14. Olağan Genel Kurulu, Dernek Genel Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Genel Kurula tek liste halinde giren Hilmi Yaman, oyların tamamını alarak AHİD’in yeni genel başkanı seçildi.

Konuşmasına tüm Ankaralılara teşekkür ederek başlayan Hilmi Yaman, “Öncelikle önceki başkanlarımıza hizmetleri için çok teşekkür ediyorum. Gerçekten ciddi anlamda emek verip, güzel işlere imza attılar. Ben yükün ağırlığının farkındayım. Bizler de inşallah yapılanların üzerine yenilerini ekleyerek AHİD’i Ankara’da olması gereken yere taşımak için gayret göstereceğiz. Ekibimizle, yönetimimizle ve hemşehrilerimizle en önemlisi Ankara’ya gönül vermiş kardeşlerimizle el ele Ankaramıza hizmet için çalışacağız. Teveccühü gösterip şahsımı Genel Başkanlığa uygun gören tüm Ankaralı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Çıktığımız bu yolda Rabbim yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Bayrağı Hilmi Yaman’a devreden Ercan Kınacı da, “Göreve geldiğimiz 19 Ekim 2014 tarihinden bu yana Ankara’ya, Ankara kültürüne ve hemşehrilerimize sahip çıkma konusunda gayret gösterdik. Bizden sonra göreve gelecek arkadaşlarımızın da daha heyecanlı, daha organize olabilecek bir ekip olmasını istedik. Bu noktada Hilmi Yaman kardeşimize bundan sonraki sürecin yürütülmesi konusunda şimdiden başarılar diliyorum. Allah hayırlı, uğurlu eylesin” diye konuştu.

Hilmi Yaman Kimdir?

1967 yılında Ankara-Çamlıdere’de doğdu. İlk ve ortaokul öğrenimini Çamlıdere’de tamamladı. Yenimahalle Yahya Kemal Beyatlı lisesinde eğitim gördükten sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İletişim Bölümü ve Çankaya Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans eğitimi devam ediyor. Çamlıderespor’da Başkanlık ve Kızılcahamam-Çamlıdere Dernekleri Platformu’nda Başkan Yardımcılığı yaptı. Türkiye Binicilik Federasyonu Asbaşkanlığı, Ankaragücü Disiplin Kurulu üyeliği görevleri ise devam ediyor. 2004 yıllında AK Parti

Yenimahalle Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. 5 yıllık bu süreçte; Altyapı-Engelliler ve Kadın Hakları-Kanun İdare ve Tarifeler Komisyonlarında görev aldı. 2014 yılında Yenimahalle Belediye Başkanlığına AK Parti’den aday adayı oldu. Hilmi Yaman evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankaralılar, Ankara’ya, Hizmet, Edenler, Derneği’nde, (AHİD), yeni, bir, dönem,
Yorumlar
Haber Yazılımı