Haber Detayı
02 Haziran 2020 - Salı 12:26
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Etimesgut'ta
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, önceki gün Etimesgut'ta bıçaklanarak hayatını kaybeden 20 yaşındaki Barış Çakan'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
Etimesgut Haberi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Etimesgut'ta

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, önceki gün Etimesgut-Alsancak mahallesinde yaşanan bir olayda göğsünden bıçaklanarak hayatını kaybeden 20 yaşındaki Barış Çakan'ın ailesine taziye ziyaretinde bulunmak üzere Etimesgut'a geldi. Bakan Soylu'ya Etimesgut Kaymakamı İzzettin Sevgili'de eşlik etti.

 
Süleyman Soylu'nun, sosyal medya hesabından yapılan açıklamada "Bakanımız Sn. @suleymansoylu, dün akşam Ankara Etimesgut'ta uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Barış Çakan'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu" denildi.
 
Resim
 
ANKARA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA:
 
Söz konusu olayla ilgili olarak Ankara Valiliği'de bir açıklama yaparak provakasyonlara itibar edilmemesi gerektiği bildirildi. İşte valilik tarafından yapılan açıklama:
 
"BASIN AÇIKLAMASI:

31.05.2020 Pazar günü akşam saatlerinde meydana gelen, bıçakla adam öldürülmesi olayıyla ilgili olarak sosyal medya üzerinden kasıtlı ve yanlış iddiaların paylaşıldığı müşahede edilmesi nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. 

İddia edildiği gibi olay, maktul ve yanındaki arkadaşının Kürtçe müzik dinlemesine şüpheli karşı tarafın müdahalesi üzerine değil tam aksine maktul ve arkadaşının, şüphelileri araç içinde ezan okunması nedeniyle yüksek sesle ve etrafı rahatsız edecek tarzda müzik dinlememeleri konusunda ikazda bulunması üzerine başlamıştır. Maktulün arkadaşı B. A. alınan ilk ifadesinde olayın bu şekilde başladığını belirtmektedir. 

Diğer yandan olayla ilgili şüpheliler derhal gözaltına alınarak gerekli adli süreç Cumhuriyet Savcılığı talimatları doğrultusunda detaylı bir şekilde sürdürülmektedir. 

Konunun başka mecralara çekilerek tahrik unsuru olarak kullanılmasının iyi niyetten uzak olduğu aşikârdır. 

Kamuoyunun bilgisine sunulur."

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: İçişleri, Bakanı, Süleyman, Soylu, Etimesgut'ta,
Yorumlar
Haber Yazılımı