Haber Detayı
02 Nisan 2018 - Pazartesi 21:14
 
İnceöz: Yenimahalle'de 9 Yıl Boşa Geçti
Gazetemize özel açıklamalarda bulunan Yenimahalle AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Alper İnceöz, CHP’li Yenimahalle Belediyesi’nin 9 yılı boşa harcadığını ve göstermelik birkaç açılış ile günü geçirdiğini söyledi.
Yenimahalle Haberi
İnceöz: Yenimahalle'de 9 Yıl Boşa Geçti

Yerel seçimler için geriye saymaya başladıklarını ve CHP’ye verdikleri emaneti geri alacakları konusunda iddialı konuşan AK Parti İlçe Başkanı İnceöz, Türkiye’nin 13. büyük ilçesi olan Yenimahalle’nin, yaşanılmaz bir yer haline getirildiğini söylerken ‘Yarın seçim olacakmış gibi çalışıyoruz’ dedi.


   FLAŞ: Teşkilat olarak 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlere nasıl hazırlanıyorsunuz?

   İNCEÖZ:
Yenimahalle ilçe teşkilatı olarak 2019 yılında değil yarın seçim olacakmış sahaya inmiş durumdayız. 55 mahallemizde mahalle komisyonlarımız kuruldu. İlçe teşkilatlanma yapımızın aynısını mahallelerde kurduk. Her mahallede, mahalle başkanı ile birlikte 10 kişilik komisyonumuz var. Yönetim kurulu üyelerimiz, gençlik ve kadın kollarımızla birlikte yaklaşık 1000 kişi ile sahada, yarın seçim olacakmış gibi seçim hazırlıklarına başladık.
    İlçe Kongremizin ardından neler yaptık? Kısaca özetlemek gerekirse;
    12,560 ev ziyareti yaptık,
   3450 esnafımızı ziyaret ettik
   55 mahallemizde 636 komisyon toplantısı yaptık. Sosyal politikalar birimimizle birlikte 120 engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşımızın ihtiyaçları giderildi.
   Seçim İşleri başkanlığımız tarafından her mahallede sandık başkanları toplantısı rutin bir şekilde devam ediyor. Mahalle ve bölgesel toplantılar ile sandık başkanları eğitimimizi tamamlanmak üzere.
   Her gün sekiz ayrı noktada üye standı çalışması yapıyoruz bu sayede 1150 yeni üyemiz ailemize katıldı.
   Şu an 45 mahallemizde üye güncellemeye başladık. Bu sayede bütün üyelerimizi ziyaret ediyor, bilgilerini güncellemekle birlikte varsa sıkıntıları, önerileri sohbet edip onları dinliyoruz.
   Yenimahallemizde bulunan bütün şehit gazi aileleri artık bizim ailemiz oldu. Yönetim kurulu üyelerimiz ile şehit ve gazi ailelerimiz sık sık bir araya geliyor.
   Yenimahallemizde bulunan muhtarlarımızı ve tüm resmi kurumları her ay düzenli olarak ziyaret ediyoruz.
   Ak Parti İlçe Teşkilatı olarak biz sahadayız. Çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağızinşallah. Seçim 2019 da ama biz yarın seçim
olacakmış gibi hazırız

   FLAŞ: Yenimahalle ilçemiz yeniden Ak Parti Belediyeciliği ile buluşacak mı?

   İNCEÖZ:
Bütün teşkilatımız buna yüzde yüz inanmış durumdayız. Bugun hedefe 368 gün kaldı. İnşallah 368 gün sonra emanetimizi alacağız ve Yenimahalle’ye hak ettiği hizmetleri kazandıracağız. Yenimahalle Ak Parti’nin evidir genel seçimlerde ki oy oranlarımızda bunu görebilirsiniz, 9 yıllık bir özlemimiz var ama bütün teşkilatım ile birlikte sahada yaptığımız çalışmalara bakarak söylüyorum, 368 gün sonra emanetimizi geri alacağız ve Yenimahalle’yi yapmacık gülüşlerden, hizmetsizlikten kurtaracağız.

   FLAŞ: 650 bin nüfüsu olan Yenimahalle'de, CHP'li Belediye yönetiminin yaptığı hizmetler sizce yeterli mi?

   İNCEÖZ:
Hangi hizmet? Yenimahalle'de yapılan bir hizmet yok, Yenimahalle Belediyesi’nin bütçesinin yatırıma dönüşen kısmını incelediğinizde bunu çok net görebilirsiniz. Yenimahalle Belediyesi’nin bütçesi Yenimahalle dışında farklı kalemler altında farklı yerlere harcanıyor. 9 yıldır CHP zihniyeti ile yönetilen bir belediye var, sadece oyalama taktiği var. Seçim zamanlarında göstermelik bir iki açılış ama boşa geçen 9 yıl var Yenimahalle de. Yenimahalle’de bizim yaptığımız salon olmasa toplantı yapacak yer bulamayacaklar. Her organizasyonlarında partili olarak kullandıkları salon bundan 10 yıl önce bizim zamanımızda yapılan salon. Yenimahalle de bir hizmetleri bol bol yapmacık gülüş var.
   Köye dönmüş bir Yenimahalle var, ahlaki değerleri önemsemeyen bir belediye var Yenimhalle’de, çocuklarımız parklarda oynayamıyor, çocuğunuz ile ailenizle gidebileceğiniz bir park ya da sosyal mekan kalmadı.
   Hizmetleri değerlendirmek için hizmet olması lazım. Ortada hizmet yok. Birilerine peşkeş çekilen beledi-ye gelirleri var. Yenimahalle belediyesinde dönen Rüşvet çarkı herkesin malumu. Yenimahalle’de inşaat yapan, belediye ile işi olan herkes buna şahittir. Belediye gelirlerinin çarçur edildiği gibi, rüşvet Yenimahalle Belediyesi için nefes almak kadar doğal bir mevzu haline gelmiştir.

   FLAŞ: Yapamadıkları neler? Yenimahallenin sizce en önemli ve acil çözüm bekleyen sorunları nelerdir

   İNCEÖZ:
Yenimahalle’ye öncelikle Yenimahalle’yi önemseyen, Yenimahalle’nin enerjisine ayak uydurabilecek bir yönetim gelmesi lazım. Yenimahalle’de yollar, parklar rezalet içinde. Türkiyenin en büyük 13. ilçesidir Yenimahalle, ve bu büyüklüğe yakışmayacak hale getirdiler. Öncelikle Yenimahalle’nin büyüklüğünü, enerjisini kaldırabilecek yönetim ile Yenimahalle’yi daha yaşanabilir, daha estetik bir şehir haline getirmeliyiz. Ailemizin, çocuklarımızın sosyal alanlarını yaşanabilecek bir hale getirmeliyiz. En önemlisi Yenimahalle Belediyesinin bütçesinin, farklı kalemler ile çarçur edilmesini engelleyip, Yenimahalle’de hizmete, yatırıma dönüştürmeliyiz. (Röportaj/İbrahim Keskin)

 

     KALEMİMİZE TAKILANLAR;
     

    AK Parti Yenimahalle İlçe Başkanı Süleyman Alper İnceöz ile gerçekleştirdiğimiz röportaj esnasında, kendisini oldukça iddialı
  ve kendine güvenen bir ilçe başkanı olarak gördük. Yenimahalle’de, mevcut belediyenin algı yaptığını üstüne basa basa söylerken, 9 yılın boşa geçmiş olduğunu ve artık bunları telafi etme zamanının geldiğini sözlerine eklerken en çok üzerinde durduğu konu ise rüşvet mekanizması.
    “Genel manada belediyede bir rüşvet düzeni var. Öncelikle buradaki ahlaki problemi çözmemiz lazım. Bir diğer konu ise, belediye bütçesinin çarçur edilmesidir. Yandaşlarına, terör örgütü destekçilerine, diğer siyasi parti çalışmalarına belediye bütçesi peşkeş çekiliyor. Bütçenin yarısı mal ve hizmet alımları diye bir kaleme gidiyor. Yüzde 18’i sadece yatırım. Mal ve hizmet alımları neler yapılıyor? Kimlere imkan sağlanıyor? Bunun hesabının verilmesi gerekir. Bizim yaptığımız Necip Fazıl Salonu’nun, kimlere kiraya verildiğine, para alınıp alınmadığına dikkat edin” şeklinde açıklamalarda bulunan İnceöz, Yenimahalle’de gündem yaratacak ifadeler kullandı.
   AK Parti’nin, emaneti geri alacağını belirten İnceöz, inşaat müteahhitlerinin de belediye tarafından sülük gibi emildiğini, belediye yandaşlarının ise zenginleştiğini söyledi.

İnceöz: ‘CHP'den emaneti geri alacağız’

 

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: İnceöz:, Yenimahalle'de, 9, Yıl, Boşa, Geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı