Haber Detayı
25 Kasım 2019 - Pazartesi 01:35
 
Kadına Şiddette Başkent Tek Yürek Oluyor
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nde, Başkent’ten tüm dünyaya “Şiddete Karşı Karanlığı Aydınlat” çağrısı yapılacak.
Güncel Haberi
Kadına Şiddette Başkent Tek Yürek Oluyor

Kadınlara yönelik şiddete dikkat çekilecek etkinlikler kapsamında şiddetin her türüne “dur” denilecek.

 

ETKİNLİKLERE BAŞKAN YAVAŞ DA KATILACAK

.       Ankara Büyükşehir Belediyesi, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN WOMEN), Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği, Çankaya, Yenimahalle ve Elmadağ Belediyeleri ile İsveç Büyükelçiliği ortaklığında 25 Kasım-10 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek çeşitli etkinlikler ve sergilerle kadınlara yönelik şiddete karşı farkındalık yaratılacak.

        Başkent, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nde, Büyükşehir Belediyesi hem ev sahibi olarak hem de destek verdiği etkinliklerle Başkentlilere birçok ilki de yaşatacak.      

  

BÜYÜKŞEHİR’DEN “KADIN DOSTU BAŞKENT”E YAKIŞIR ETKİNLİKLER

        Kadınlar için yaptığı ayrıcalıklı çalışmalarla kadın dostu kent” olma yönünde emin adımlarla ilerleyen Büyükşehir Belediyesi, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü” kapsamında gerçekleştireceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra yeni uygulamaları da hayata geçirecek. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kadına, Şiddette, Başkent, Tek, Yürek, Oluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı