Haber Detayı
08 Ekim 2018 - Pazartesi 22:53
 
Kahramankazan'da Hayvan Hakları Günü Etkinliği
Sokak hayvanları konusunda yaptığı çalışmalarla fark yaratan Kahramankazan Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı.
Ankara Haberi
Kahramankazan'da Hayvan Hakları Günü Etkinliği

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, beraberindeki ilkokul öğrencileriyle birlikte belediye sokak hayvanları bakım ve rehabilitasyon merkezini ziyaret ederek, can dostlarımızı besleyerek onlarla keyifli dakikalar geçirdi.

Başkan Ertürk ve Kahramankazan Atatürk İlkokulu öğrencileri ile Kahramankazan Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Ertürk ve çocuklar, buradaki can dostlarını elleriyle besledi. Ertürk ve çocuklar daha sonra minik köpek yavrularını sevdi. Ziyarette çocuklara  hayvan sevgisinin önemi ve satın almak yerine hayvanları sahiplenmenin önemi aşılandı. Merkezdeki hayvanlarla yakından ilgilenen çocukların mutluluğu görülmeye değerdi. Başkan Ertürk, çocuklara günün anısına minik hayvan figürlerinden oluşan oyuncaklar hediye etti.

Satın almayın sahiplenin çağrısı

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, bu anlamlı günde geleceğimizin teminatı olan yavrularımızla birlikte bu ziyareti gerçekleştirmekten dolayı oldukça mutlu olduğunu söyledi. Ertürk,  “Yavrularımıza hayvan sevgisini ve onları sahiplenmenin önemini aşılamaya çalıştık. Belediye olarak can dostlarımız için elimizden geleni yapıyoruz. Hayvan edinmek isteyenleri, evcil hayvanların satışı yapılan dükkânlardan satın almak yerine merkezlerden sahiplenmeye davet ediyoruz” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kahramankazan'da, Hayvan, Hakları, Günü, Etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı