Haber Detayı
07 Nisan 2017 - Cuma 01:34
 
Kahramankazan'ın Kübalı Misafirleri
Kahramankazan’a, Küba Cumhuriyeti’nden anlamlı bir ziyaret gerçekleşti.
Ankara Haberi
Kahramankazan'ın Kübalı Misafirleri

Küba Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Alberto Gonzales Casals ve beraberindeki heyet, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ü ziyaret etti.

Küba Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Alberto Gonzales Casals ve Küba Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı yetkilisi Norkis Arteaga Morales başkanlığındaki bir heyet Kahramankazan’ı ziyaret etti. Başkan Ertürk, Büyükelçi Casals ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Başkan Ertürk ve belediye yöneticileri daha sonra Casals ve beraberindeki heyete Kahramankazan’ı tanıtan bir sunum yaptı. Başkan Ertürk, sunumun ardından Küba heyetine el işçiliği ile yapılan bakır bir Türk kahvesi takımı hediye etti.

15 Temmuz’da Kahramankazan’ın rolü büyük

Büyükelçi Casals burada yaptığı konuşmada, Kahramankazan’da olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirtererek, “Kahramankazan’ın Türkiye’nin yakın tarihinde yer alan 15 Temmuz darbe girişiminin engellenmesinde Türkiye için oynadığı büyük rolün farkındayız” dedi. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de, Büyükelçi Casals ve beraberindeki heyeti ağırlamaktan dolayı son derece mutlu olduklarını ifade ederek, “Ben de 15 Temmuz darbe girişiminin engellenmesinde önemli bir mücadele veren bu uğurda 9 şehit, 92 gazi veren Kahramankazan’ın belediye başkanı olarak sizleri ağırlamaktan onur duydum” dedi. Başkan Ertürk bu ziyaretin iki ülke arasındaki dostluk ve işbirliklerinin önünü açması temennisinde bulundu.

Termal otele yakın ilgi

Büyükelçi Casals ve beraberindeki heyet daha sonra Kahramankazan Belediyesi girişindeki 15 Temmuz’da ve terörle mücadelede şehit olan güvenlik görevlileri anısına oluşturulan şehitler köşesini ziyaret etti. Casals ve beraberindeki heyet daha sonra Kahramankazan’daki yatırımları yerinde inceledi. Küba heyeti, Kahramankazan Belediyesi tarafından yapılarak, bu yıl içinde özel sektöre devredilerek işletmeye açılması planlanan termal oteli de gezdi. Küba heyeti, otelin sağlık turizmi açısından önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, Kübalı yatırımcıların otelle ilgilenebileceğini belirttiler.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kahramankazan'ın, Kübalı, Misafirleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı