Haber Detayı
30 Mart 2020 - Pazartesi 18:12
 
Kalecik Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmuyor
Aylar önce Çin’in Vuhan kentinde meydana gelen ve tüm Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüse yönelik alınan tedbirler kapsamında, halka evde kalmalarına ve zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamalarına yönelik çağrılar devam ederken, sokak hayvanları da unutulmuyor.
Ankara Haberi
Kalecik Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmuyor

Pandemi eylem planı çerçevesinde alınan önlemler ile birlikte insanların evde kalma sürelerinin uzaması, sokakta ki Kedi ve Köpeklerin aç ve korunaksız kalmalarını beraberinde getirdi. Konuyla ilgili harekete geçen Kalecik Belediyesi ekipleri, sokakta ki Kedi ve Köpekleri muhafaza edebilecek “Hayvan Evleri” yapmak için işe koyuldu.

 

DEPOLARDA ÇÜRÜMEYE TERK EDİLEN 100 SANDIK HAYVAN EVİ OLUYOR

Sokakta ki Kedi ve Köpek barınması ve korunmasına yönelik planlanan Hayvan Evleri projesi için, Belediye depolarında çürümeye terk edilmiş 100 sandık Hayvan Evi’ne dönüştürülüyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında “Evde Kal” çağrısına uyan Kalecikli öğrencilerin evlerine götürülerek kendilerine teslim edilen sandıklar, öğrenciler tarafından boyanıyor. Virüsten korunmak için Evde kalan gençlerin verimli vakit geçirmelerine ve sorumluluk bilinci yüklenmelerine katkı sağlayan çalışma, gençlerin hayvan sevgisini artırmak için de önemli bir rol oynuyor. Son olarak, Kalecik Belediyesi personelinin öğrencilerden teslim aldığı sandıklar kontrolden geçirilerek, uygun hale getirilip şehrin dört bir yanına “Hayvan Evi” olarak bırakılıyor.

 

HEM HAYVAN EVİ YAPIYOR, HEM TOPLUMSAL BİLİNÇ KAZANDIRIYORUZ

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kalecik Belediye Başkanı Dr. Duhan Kalkan, Koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşlara yapılan evde kal çağrısının sokak hayvanları için olumsuz koşulları meydana getirdiğini ifade etti. Bu konu fark edilir edilmez harekete geçtiklerini ifade eden Kalkan, “Kalecik Belediyesi olarak sokak hayvanlarını çok önemsiyoruz. Belediye depolarında çürümeye terk edilmiş 100 sandığı “Hayvan Evi” olarak değerlendirme kararı aldık. Bu meseleyi çok önemsiyoruz. Daha fazla hayvana kol kanat germek için çabalıyoruz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kalecik, Belediyesi, Sokak, Hayvanlarını, Unutmuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı