Haber Detayı
20 Kasım 2017 - Pazartesi 18:04
 
Karapürçek'te Mahalle Toplantısı Gerçekleştirildi
Altındağ Belediyesi tarafından yaklaşık 10 yıldır düzenlenen ve bir gelenek haline gelen pazar buluşmaları bu yıl da devam ediyor. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ve eşi Saadet Tiryaki'nin ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltı programına yine sevgi ve hoşgörü hakimdi.
Altındağ Haberi
Karapürçek'te Mahalle Toplantısı Gerçekleştirildi

Karapürçek Mahallesi Zümrüt Düğün Salonu'ndaki kahvaltı programının ilk misafirleri Karapürçek Mahalle sakinleriydi. 450 kişinin katıldığı programda dillerden dua eksik olmadı. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, " Eşim Saadet Hanım ile birlikte 10 yıldır Pazar günleri Altındağlı hemşehrilerimizle aynı sofrada buluşuyor, ekmeğimizi paylaşıyoruz. Artık gelenek haline geldi. Her hafta farklı bir mahalleden komşularımızı misafir ediyoruz. Güzel Altındağ'ın güzel insanları ile kurduğumuz gönül bağının benim için kıymeti çok büyük." diye konuştu.
Altındağ ailesi bir arada
Altındağ Belediyesi bu yıl da geleneği bozmadı ve Pazar buluşmalarını başlattı. Her hafta farklı bir mahalleden misafir ağırladıklarını ileten Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Pazar kahvaltılarının Altındağ'da gelenek haline geldiğini iletti. Altındağlı hemşehrileriyle kahvaltı öncesi ve sonrası oldukça yakından ilgilenen Başkan Tiryaki, bu tür buluşmaların ilçedeki aile bağlarını güçlü tuttuğunu söyledi. Başkan Tiryaki, aynı sofrayı paylaşarak bereketin artacağını belirtti ve ekledi: "Yine bir aradayız. Herkesin evinde içecek bir bardak çayı, yiyecek bir lokma ekmeği varken davetimizi geri çevirmediniz. Buralara kadar geldiniz. Hepinize gönülden teşekkür ederim. Bu kahvaltılara anlam katan sizlersiniz. Mevlam attığınız her adım başına sevap yazsın" dedi.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Karapürçek'te, Mahalle, Toplantısı, Gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı