Haber Detayı
02 Temmuz 2016 - Cumartesi 11:26
 
Kazan Belediyesi, Bayramda Yaşlı ve Engellileri Unutmadı
Kazan Belediyesi ekipleri, ilçedeki yaşlı ve engelli vatandaşların Ramazan Bayramı öncesinde evlerini temizleyerek, kuaför ve berber hizmeti sundu
Ankara Haberi
Kazan Belediyesi, Bayramda Yaşlı ve Engellileri Unutmadı

Yaşlı ve engelli vatandaşların evlerini periyodik aralıklarla sürekli olarak temizleyen Kazan Belediyesi, onları Ramazan Bayramı öncesinde de unutmadı. Ekipler, evde bakım hizmetleri kapsamında ilçede yaşayan yaşlı ve engelli vatandaşları Ramazan Bayramı öncesinde de ziyaret etti. Ekipler, vatandaşların evlerini tepeden tırnağa temizleyerek, onların hijyenik bir ortamda Ramazan Bayramı’nı karşılamalarını sağladı. Temizliğin yanı sıra ihtiyacı olan evlerin boyanması da yapıldı. Kazan Belediyesi ekipleri bu kapsamda ilçe genelinde 850’ye yakın vatandaşın evini temizledi. Ekipler ayrıca evde bakım hizmetleri kapsamında vatandaşlara verdiği temizlik hizmetlerinin yanı sıra berber ve kuaför hizmetleri de sundu. Böylece evlerinden çıkamayacak durumda olan yaşlı ve engelli vatandaşlar, evlerinde saç kesimi, sakal tıraşı, el ve ayak bakımı ile kişisel bakım hizmeti de almış oldu. Vatandaşlar bu uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Bakımlarını aksatmıyoruz

Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, yaşlı, engelli ve zor durumdaki vatandaşlarımızı unutmalarının söz konusu olamayacağını belirterek, “Evde bakım hizmeti alan 850 yaşlı ve engelli vatandaşımız var. Onların evlerinde temizlik ihtiyaçlarını ve bakımlarını aksatmadan yapıyoruz.  Bayram öncesinde yine onları ziyaret ederek ihtiyaçlarını karşıladık. Tüm İslam Alemi’nin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kazan, Belediyesi, ekipleri, ilçedeki, yaşlı, engelli, vatandaşların, Ramazan, B
Yorumlar
Haber Yazılımı