Haber Detayı
01 Mayıs 2013 - Çarşamba 17:53
 
Kazan'da Kan Bağışı Rekoru
Kazan Belediyesi, Tahsin Şahinkaya İlköğretim Okulu ve Kızılay’ın işbirliğiyle düzenlenen kampanyada 260 ünite ile Türkiye genelinde kan bağışı rekoru kırıldı.
Güncel Haberi
Kazan'da Kan Bağışı Rekoru

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyalarında bugüne kadar bir okuldan en fazla 140 ünite kan toplandığı, Kazan Tahsin Şahinkaya İlköğretim okulundan ise toplanan 260 ünite kandan 213’ünün kullanılabilir durumda olduğu ve bunun bir Türkiye rekoru olduğu öğrenildi.

 

Türkiye’nin gururu olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ-TAI) tesislerinin içerisinde yeralan Tahsin Şahinkaya İlköğretim okulu öğrencileri bir rekora imza atarak Kazan’ın gururu oldular.

 

Tahsin Şahinkaya İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Aksoy, sosyal sorumluluk projesi olarak yola çıktıklarını hatırlatarak, “Kan bağışının önemini vurgulamak ve toplumda kan bağışı bilincini yerleştirmek amacıyla düzenlediğimiz kan bağışı kampanyamıza katılan tüm velilerimize gönülden teşekkür ediyorum. Gösterdiğiniz bu ilgi Türkiye’ye örnek olacaktır. Sayın Kaymakamımız Veysel Beyru’ya ve her zaman bizim yanımızda olan desteklerini hiç esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Lokman Ertürk’e de bir kez daha teşekkür ediyorum. “ dedi. 

 

Kampanyada bir konuşma yapan Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, “Okullarımızda yapılan sosyal sorumluluk projeleri ile toplum bilinci oluşturma yönünde çok önemli adımlar atılmaktadır. Çocuklarımıza bu tür davranışları erken yaşlarda kazandırabilirsek, ileride bunu bir yaşama biçimi haline getirirler. Kan bağışının önemini şimdiden öğrenen bu yavrularımız çevrelerine de kan bağışının önemini anlatacaklardır. Kampanyaya katılan tüm velilerimize, kampanyayı düzenleyen okul yönetimine ve ailelerini kan bağışında bulunmak için ikna eden tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

Plaket töreninin ardından törene katılanlar, kan bağışı çadırının önünde hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

Kazan belediyesi kampanyada kan veren velilere kek ve meyve suyu ikramlarının yanı sıra, kampanyanın afişlerini bastırdı ve dağıtımını da sağladı.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Kazan, Belediyesi, Tahsin, Şahinkaya, İlköğretim, Okulu, Kızılay’ın, işbirliğiyl
Yorumlar
Haber Yazılımı