Haber Detayı
31 Mayıs 2013 - Cuma 01:24
 
Kazan'da Piknikçiler Rahat!
Kazan Belediyesi, zabıta ekipleri vatandaşın sağlığı için işi çok sıkı tutuyor. Bu nedenle Kazan'da piknik malzemeleri satan işyerleri çok sıkı denetleniyor.
Güncel Haberi
Kazan'da Piknikçiler Rahat!

Havaların ısınmasıyla birlikte eti, kavunu, şehir içindeki Piknik Alanı, Kurtboğazı Baraj gölü çevresi gibi birbirinden güzel mesire alanlarının çokluğu nedeniyle Ankaralı piknikçilerin yoğun ilgi gösterdiği Kazan’da piknik malzemesi satan işyerleri zabıta ve veteriner tarafından denetleniyor.

Özellikle İstanbul Yolu üzerinde bulunan kasap ve marketlerdeki denetimlerini yoğunlaştıran Kazan Belediyesi Zabıta ekipleri ile veteriner et ve et ürünleri ile raflarda bekleyen malzemelerin son kullanma tarihleri üzerinde titizlikle duruyor.

Hijyen kurallarından asla taviz vermeyeceklerini, halkın sağlığını tehdit edebilecek hiçbir uygulamaya da göz yumulmayacağını hatırlatan sağlık ekipleri, tespit ettiği eksiklikler hakkında tutanak tuttu ve işyeri sahiplerini eksikliklerini gidermeleri amacıyla süre verdi.

Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de piknik malzemesi satan işyerlerinin denetimlerini bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aralıksız olarak sürdüreceklerini söyledi.

Amaçlarının özellikle gıda maddesi üreten ve satan esnafın hijyen kurallarına uymalarını ve toplum sağlığını tehlikeye atacak davranışlardan kaçınmalarını sağlamak olduğunu belirten Lokman Ertürk, “Yaptığımız denetimler hem çevre sağlığı hem de halkımızın sağlığı için hayati önem taşımaktadır. İnsan sağlığı ihmale gelmez. Bazı önlemleri zamanında alırsanız, ileride büyük sorunlarla karşılaşmazsınız. Şehir içindeki esnafımız denetimlerimize alıştı ve kurallara uygun çalışıyorlar. Yol üzerindeki işyerlerindeki denetimlerimiz de havaların ısınmasıyla birlikte daha da arttı. Aileleriyle birlikte piknik yaparak haftanın stresini üzerinden atmaya çalışan piknikçiler bizim misafirlerimiz gibidir. Bu nedenle et ve et ürünlerinin de en iyisini Kazan’dan almaya devam etmelerini sağlamak zorundayız. Esnafımız da, halkımız da bu denetimlerin kendi iyilikleri için olduğunu biliyorlar. Kontrol güvene mani değildir. Esnafımıza güveniyoruz ama onları kontrol da ediyoruz.” dedi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Kazan, Belediyesi, zabıta, ekipleri, vatandaşın, sağlığı, için, işi, çok, sıkı,
Yorumlar
Haber Yazılımı