Haber Detayı
26 Ekim 2018 - Cuma 08:11
 
Keçiören'de Magandalara Yönelik Afişler Hazırlandı
Keçiören Belediyesi, ‘İnsan değerlidir’ anlayışıyla düğünlerde, kutlamalarda, özel günlerde rast gele silah sıkılmasına ve izinsiz havai fişek atılmasına ilişkin toplumu bilinçlendirmek ve caydırıcı nitelikte mesajlar vermek için sosyal sorumluluk projesi başlattı.
Keçiören Haberi
Keçiören'de Magandalara Yönelik Afişler Hazırlandı

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın talimatıyla başlatılan projeye ilişkin tasarlanan afişlerde “Herksin Can Güvenliği İçin İzinsiz Havai Fişek ve Silahlı Kutlamaya Hayır” sloganı yer aldı. Projeyle; düğün, nişan, uğurlama, spor müsabakaları gibi özel günlerde rastgele sıkılan silahlarla masum insanların yaşamını kaybetmemesi için toplumsal duyarlılığın artırılmasına dikkat çekildi.

 

KEÇİÖREN ZABITASI MAGANDANIN KARŞISINDA

Kamu düzeninin bozulmaması ve istenmeyen acı hadiselerin yaşanmaması için toplumu bilinçlendirmek konusunda azami gayret gösteren Keçiören Belediyesi, kutlamaların kanunlar çerçevesinde yapılması için zabıta ekiplerinin çalışmalarıyla da yasal işlem uygulayarak caydırıcı olmayı sürdürüyor. Gerek vatandaşlardan gelen şikâyet üzerine gerekse zabıta personellerinin devriyeleri sırasında karşılaşılan uygunsuz kutlamalara anında müdahale ediliyor. Gece gelen şikâyetlere ise nöbetçi zabıta ekipleri yönlendiriliyor.

 

ÖNCE UYARI, SONRA CEZA

Zabıta ekipleri, izinsiz silah ve havai fişek atımı yapanları kamu düzenini bozmamaları için ilk etapta uyarıyor. Eğer izinsiz gösteri devam ederse 124 lira cezai işlem uyguluyor ve polise haber veriyor. Ateşli silah kullanımının tespit edildiği durumlarda polisle birlikte olay yerine intikal eden zabıta personelleri, kamuoyunda oluşabilecek herhangi bir huzursuzluğun önüne geçiyor. Kutlamalar sırasında vatandaşların sevinçlerinin gölgelenmemesi için polisle koordineli çalışmalar yürüten Keçiören Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, Keçiören’e daha güvenli bir çehre kazandırıyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören'de, Magandalara, Yönelik, Afişler, Hazırlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı