Haber Detayı
24 Temmuz 2020 - Cuma 12:45
 
Keçiören'den Azerbaycan'a Büyük Destek!
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, 12 Temmuz'da Ermenistan’ın saldırısıyla Tovuz’da başlayan çatışmalarda Keçiören’in ve tüm Türkiye’nin Azerbaycan’ın yanında olduğunu belirtti.
Keçiören Haberi
Keçiören'den Azerbaycan'a Büyük Destek!

Keçiören Belediyesi, 12 Temmuz'da Ermenistan saldırısı sonucu Tovuz bölgesinde başlayan çatışmalarda şehit olan Azerbaycan askerlerini anmak ve Azerbaycan’a destek vermek için bir program düzenledi. Kalaba Kent Meydanı’nda düzenlenen programa Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, Türkiye-Azerbaycan Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Türkiye-Azerbaycan Dostluk İşbirliği ve Dayanışma Vakfı Başkanı Aygün Attar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle Keçiörenli ve Azerbaycanlı vatandaşlar katıldı.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok programda yaptığı konuşmasında, ‘Tek millet, iki devlet’ vurgusu yaparak,  Türkiye’nin her zaman Azerbaycan’ın yanında olduğunu vurguladı.

 

KAYMAKAM BULUT: TÜRK MİLLETİNDE GAZİ MUSTAFA KEMALLER TÜKENMEZ

Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut ise, “Türkiye Cumhuriyeti tüm komşularıyla barış ilişkisi içerisinde bir politika sürdürme gayesinedir. Ama Ermenistan ile olan ilişkilerimiz için bu şart, dağlık Karabağ bölgesindeki işgal ettiği topraklardan çekilmesi ve Azerbaycan bölgesindeki işgal ettiği topraklardan çekilmesi ile mümkün olacaktır. Eğer saldırgan davranış ve tutumlar da bulunmaya devam ederse bilsin ki Türk milletinde Gazi Mustafa Kemaller, Kafkas orduları komutanı Nuri paşalar, Kazım Karabekirler tükenmez” diye konuştu. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören'den, Azerbaycan'a, Büyük, Destek!,
Yorumlar
Haber Yazılımı