Haber Detayı
19 Ağustos 2019 - Pazartesi 01:33
 
Keçiören'in Nöbetçi Kütüphanesi 7 Gün Açık Olacak
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok tarafından açılan ve 22 yıldır Keçiören’in en büyük kütüphanesi olarak hizmet veren Fatih Kütüphanesi, artık haftanın 7 günü gece 24.00’e kadar açık olacak.
Keçiören Haberi
Keçiören'in Nöbetçi Kütüphanesi 7 Gün Açık Olacak

Vatandaştan gelen taleplerin birinci öncelik olduğunun altını her fırsatta çizen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un talimatıyla, yaklaşık 23 bin kitabın bulunduğu Fatih Kütüphanesi gece 12’ye kadar hizmet verecek. 1997 yılından beri Keçiören’in ilk ve en büyük kütüphanesi olma özelliğini taşıyan Fatih Kütüphanesinin 9 bin 920 üyesi bulunurken, raf sıralarının konularına göre ayrılması da üyelerin aradığı kitabı kolaylıkla bulmasını sağlıyor. Öncesinde 08.00 – 17.00 saatleri arasında hizmet veren kütüphanenin Başkan Altınok’un verdiği talimatla gece 24.00’e kadar açık olması kullanıcıları sevindirdi.

En çok okunan kitaplar, yaş ve öğrenim durumu istatistikleri gibi birçok verinin dijital ortamda takip edildiği merkezi konumdaki 3 katlı kütüphane, ders çalışmak isteyen öğrenciler tarafından da tercih ediliyor. Kullanılamayacak kadar yıpranmış kitaplar ise geri dönüşüme kazandırılıyor. Yıllık ortalama ziyaretçi sayısının 53 bine ulaştığı ve üyeler tarafından günlük alınan kitap sayısının ise ortalama 170 adet olduğu ifade edildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiören'in, Nöbetçi, Kütüphanesi, 7, Gün, Açık, Olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı