Haber Detayı
14 Mayıs 2013 - Salı 14:05
 
Keçiören AK Parti, Anneler Günü'nü Kutladı
AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Av. Bülent Yağmur, Anneler gününde Keçiören’de karanfil dağıttı.
Keçiören Haberi
Keçiören AK Parti, Anneler Günü'nü Kutladı

AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Av. Bülent Yağmur, Anneler gününde, Keçiörenli anneleri unutmadı. Keçiören’de parklarda, işyerlerinde, Güçsüzler Yurdunda ve değişik mekânlarda annelere karanfil dağıtan AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Av. Bülent Yağmur, “Annenin unutulduğu toplum, çözülmüş bir toplumdur. Hem annelerimizi unutmayacağız, hem de onlara hak ettiği değeri vereceğiz” dedi.

AK Parti Keçiören İlçe Kadın Kolları Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte kadınlara karanfil dağıtan Yağmur, “Sizce anneler yorulur mu? Anneler hasta olur mu? Anneler üzülür mü? Annelerin canı bir şeyler ister mi? Diye kendimize sormamız ve düşünmemiz gerekiyor. Tefekkür ettiğimizde görüyoruz ki, annelerimizin yorulmadığı, hasta olmadığı ve üzülmediğini görüyoruz. Çünkü evlatlarını hep kendilerinin önüne koymuşlardır. Onlar ağlıyorsa, analar kendi üzüntülerini unutmuşlardır. Çocuklar hasta ise anneler hastalığını gündeme getirmemiştir. Anneler yorgunluklarını bile düşünmeden ailesini düşünmüştür. Bu kadar fedakâr annelerimiz her şeyi hak ediyor” dedi.  Av. Bülent Yağmur açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Peygamberimizin “En çok kime iyilik etmeliyim?” diye soran bir kişiye “Annene…” diye cevap vermesi bizim için Annelerin ne kadar değerli olduğunu göstermektedir.  Annelerini huzur evlerine terk edenler, tüketimi teşvik eden bir gün ile modaya uygun biçimde annelerini yılda bir kez hatırlayanlar annelerine hediye değil, huzur versinler. Annelerimiz bizim baş tacımız olmalıdır. Annelerimiz geniş ailenin başköşesinde bulunmalıdır.”

Çalışan annelerinin durumuna de değinen AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Av. Bülent Yağmur, “Annenin çocuğa gösterdiği ilgi ve şefkat, çocuğuna karşı tutumu, çocuk yetiştirme ideali ve disiplin anlayışı, anne-çocuk ilişkilerini etkilediği gibi, çocuğun gelişimini de, kişiliğini de etkiler. Kişiliği oturmuş bir nesil ise ülkemizi zirveye taşır. 2023,  2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşmamızı sağlar.”

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: AK, Parti, Keçiören, İlçe, Başkanı, Av, Bülent, Yağmur, Anneler, gününde, Keçiör
Yorumlar
Haber Yazılımı