Haber Detayı
06 Temmuz 2015 - Pazartesi 00:40
 
Keçiören'de AK Parti Haziran Ayı İlçe Danışma Meclisi
AK Parti Keçiören İlçe Başkanlığı Temmuz Ayı Danışma Meclisi toplantısı yaklaşık 2000 partilinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Keçiören Haberi
Keçiören'de AK Parti Haziran Ayı İlçe Danışma Meclisi

İlçe Danışma toplantısı öncesinde Halil İbrahim Sofrasında partililere iftar yemeği verildi. Toplantıya İl Başkan Vekili Edip Balcı, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Av. Zafer Çoktan, AK Parti Ankara Milletvekilleri Lütfiye Selva Çam, Mahmut Sami Mallı, Nevzat Ceylan, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Keçiören Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Mahalle Başkanları, Ankara Milletvekili aday ve aday adayları, sandık başkanları, müşahitler ve parti mensupları katıldı.

Seçim sonrası ilk danışma meclisi olması ve ramazan ayına denk gelmesi sebebiyle iftarla, danışma meclisi toplantısını bir arada gerçekleştirdiklerini ifade eden AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Av. Zafer Çoktan, “Keçiören’de yaptığımız çalışmalar karşılığını bulmuştur. Keçiören’de yüzde 47 oy oranına ulaştık. Bu başarıda teşkilatlarımızın özverili çalışmaları önemli rol oynadı. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

TBMM Başkanlığına Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz’ın seçilmesinin milli iradenin Meclise yansıması açısından büyük önem arz ettiğini sözlerine ekleyen Av. Çoktan, “Şimdi hükümet kurma çalışmalarına sıra gelmiştir. Halkımız sandıkta yaptığı tercih ile koalisyon hükümetini işaret etmiştir. Halkımızın tercihine herkesin saygı göstermesi gerekmektedir. AK Parti’nin karşısında bir bloktan bahsederek, partimize verilen yüzde 41 oya yok sayma girişimleri demokratik bir tavır değildir. Kırmızı çizgiler çizerek bu ülkeyi hükümetsiz bırakan siyasi partilere halkımız sandıkta gereken cevabı verecektir” ifadelerini kullandı.

AK Parti olarak tekrar seçime de hazırlıklı olduklarını anlatan AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Çoktan, “Ülkemiz maalesef son zamanlarda hak etmediği bir gerginliğin içerisine girdi. Böyle bir ortamda tüm siyasi partilerin ülkemizin ve insanlarımızın geleceği üzerinde uzlaşmaları toplumsal huzura, barışa katkı sağlayacaktır. Siyasi partilerin özellikle kişi hak ve hürriyetler konusunda uzlaşması çok önemli bir husustur. Uzlaşma kültürü demokrasinin olmazsa olmazıdır” şeklinde konuştu.

Ramazan ayının hoşgörü ve sabır ayı olduğunu sözlerine ekleyen AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Av. Zafer Çoktan, “Bu ayda uzlaşmak, barışmak, saygı göstermek her zamankinden daha fazla anlam ifade ediyor. Sorun uzlaşma kültürümüzün olmayışı değil, aksine bu kültürden uzaklaştırılmamızdır. Anadolu topraklarında farklı medeniyetler kendisine yer buldu. Bu medeniyetler yüzyıllarca bir arada sorunsuz yaşadı. Osmanlı fetihler gerçekleştirdi, üç kıtaya yayıldı. Birbirinden tamamen farklı olan kültürleri bir arada barındırdı. Toplumları, insanları uzlaştırdı. Adaleti hâkim kıldı. Biz böyle bir kültürün devamıyız” diyerek konuşmasını tamamladı.

AK Parti Keçiören İlçe Danışma Meclisi toplantısında, Ankara Milletvekilleri Lütfiye Selva Çam, Mahmut Sami Mallı, Nevzat Ceylan ve Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da birer selamlama konuşması yaptı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: AK, Parti, Keçiören, İlçe, Başkanlığı, Temmuz, Ayı, Danışma, Meclisi, toplantısı
Yorumlar
Haber Yazılımı