Haber Detayı
29 Nisan 2019 - Pazartesi 10:45
 
Keçiörenliler, Sağlıklı Yaşam İçin Yürüyüşe Geçti
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, tüm Keçiörenlileri 29 Nisan Pazartesi günü sabah saat 10.00’da Keçiören Belediyesi ile ibn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi iş birliğinde gerçekleştirilecek
Keçiören Haberi
Keçiörenliler, Sağlıklı Yaşam İçin Yürüyüşe Geçti

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, tüm Keçiörenlileri 29 Nisan Pazartesi günü sabah saat 10.00’da Keçiören Belediyesi ile ibn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi iş birliğinde gerçekleştirilecek olan ‘Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü ’ne davet etti. Başkan Altınok, “Sağlıklı toplum sağlıklı bireylerden oluşur. Obeziteye karşı farkındalık mesajı vermek için Sağlıklı Yaşam Yürüyüşümüze tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

FİZİKSEL AKTİVİTENİN ÖNEMİ VURGULANACAK
İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi iş birliği ile gerçekleştirilecek olan yürüyüş, 15 Temmuz Şehitler Anıtı önünden başlayacak. Yürüyüşe katılacak sporseverler, ellerinde sağlıklı yaşam ve sporun önemini anlatan dövizler taşıyacaklar. Öğretmenler, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşların katılacağı 2 kilometrelik yürüyüş parkuru boyunca obeziteyle mücadele ve fiziksel aktivitenin önemi vurgulanacak.

ALTINOK:7’DEN 70’E HERKESİ SAĞLIKLI YAŞAM YÜRÜYÜŞÜNE BEKLİYORUZ
Başkan Altınok, sporun bir yaşam biçimine dönüştürülmesi gerektiğine vurgu yaparak, “Keçiören’de 7’den 70’e herkesi sağlıklı yaşam yürüyüşüne bekliyoruz. Sağlıklı toplum sağlıklı bireylerden oluşur. Obeziteye karşı farkındalık mesajı vermek için Sağlıklı Yaşam Yürüyüşümüze yoğun ilgi olacağına inanıyorum. Keçiören’de önceden olduğu gibi yeni dönemde spor yapılabilecek alanlarımızın ve bisiklet yollarımızın sayısını artırarak sağlıklı yaşam için topyekûn çalışacağız” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Keçiörenliler,, Sağlıklı, Yaşam, İçin, Yürüyüşe, Geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı