Haber Detayı
12 Ağustos 2020 - Çarşamba 10:34
 
Kelebek Su Parkı'nda Detaylı Temizlik Yapıldı
Ankara Büyükşehir Belediyesi; cadde, bulvar ve park alanları içinde bulunan havuzlarda yoğun bir temizlik, bakım ve onarım çalışması gerçekleştiriyor.
Etimesgut Haberi
Kelebek Su Parkı'nda Detaylı Temizlik Yapıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi toplum ve çevre sağlığını önceleyen temizlik çalışmalarına normalleşme sürecinde de 7/24 devam ediyor.

  Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, yaz mevsiminin başlamasının ardından kent genelinde bulunan havuzların temizliğini hızlandırırken, bir yandan da bakım ve onarım çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, yaz mevsiminin başlamasıyla vatandaşların yoğun olarak kullandığı Esertepe Muhammed Ali Parkı, Kuzey Ankara ve Kelebek Su Parkı’nda detaylı bir temizlik gerçekleştirdi. 

 

BAŞKAN YAVAŞ’A YÖNELİK HAKSIZ İDDİALARIN GERÇEK OLMADIĞI ORTAYA ÇIKTI

  Ana cadde ve park alanlarında yer alan havuzların sularını değiştirerek temizleyen 30 kişilik ekip, Başkent’in birçok noktasındaki yüzlerce havuzun elektrik ve su tesisatını yenileme çalışması kadar bakım ve onarımı için de yoğun bir mesai harcıyor.

  Sosyal medya üzerinden bazı “trol” hesaplar üzerinden Başkent’teki havuzların temizliği ile ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yönelik haksız iddialara rağmen havuzların temizliğine ilişkin iş emrinin aylar önce verildiği ortaya çıktı. Başkan Yavaş’ın talimatı ve Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Hasan Muhammet Güldaş’ın imzasıyla iş emrinin Ocak ve Şubat aylarında ANFA’ya gönderildiği bildirildi. Bazı “trol” hesaplar üzerinden yayılmaya çalışılan “biz yazdığımız için temizlik talimatı verilir” algısı da böylece boşa çıkmış oldu.

 

HAVUZLARDAKİ EKSİKLİKLER TEK TEK TESPİT EDİLİYOR

  Başkentlilerin en çok vakit geçirdiği rekreasyon alanları ve parklarda basınçlı su makineleri ile temizlik çalışmasını yürüten Büyükşehir ekipleri, Kuzey Ankara havuzunda da geniş çaplı temizlik çalışması gerçekleştirirken, su havuzlarının suyunu da doldurdu.

   Esertepe Muhammed Ali Parkı ve Kelebek Su Parkı’nın temizlik işlemleri tamamlanırken, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Hasan Muhammet Güldaş, mevcut havuzların tesisattan yapımına kadar birçok eksikliği olduğunu tespit ettiklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Havaların çok sıcak olduğu bugünlerde Ankaralı hemşehrilerimize serin bir görüntü vermek için aylardır havuzlarda çalışmalarımız devam ediyor. Sosyal medya hesapları üzerinden haksız yere bazı eleştiri ve iddialarda bulunuluyor. Örneğin Esertepe Parkı’nda imalattan kaynaklanan ciddi problemler vardı ama yapılan çalışmalarla altyapı ve tadilat problemleri düzeltildi. İnşallah burada bir daha problem yaşamayacağız. Kuzey Ankara’da da çok ciddi problemler var. Onların iki tanesini de şu an devreye soktuk. Kelebek Su Parkı da önümüzdeki hafta devreye girecek. Kent genelinde bulunan havuzları önümüzdeki günlerde Ankaralıların hizmetine sunacağız. Kuzey Ankara’da ve Dikmen Vadisi’nde kalan iki yer hariç diğer havuzlar devreye girecek.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kelebek, Su, Parkı'nda, Detaylı, Temizlik, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı