Haber Detayı
15 Ocak 2019 - Salı 23:20
 
Kılıçdaroğlu: Ankara'nın Kaderini Değiştireceğiz
Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleşen Aday Tanıtım Toplantısı’nda projelerini anlattı.
Siyaset Haberi
Kılıçdaroğlu: Ankara'nın Kaderini Değiştireceğiz

CHP Ankara İl Başkanlığı tarafından Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş için Aday Tanıtım Toplantısı düzenlendi. ATO Congresium’da gerçekleşen toplantıya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, milletvekilleri, belediye başkanları, meclis üyeleri ve aday adayları katıldı. 
 
KILIÇDAROĞLU: “CUMHURİYET’İN 100. YILINDA ANKARA’YI MANSUR YAVAŞ YÖNETECEK”
CHP Grup Toplantısının da gerçekleştiği Aday Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, “Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Ankara olacak bizimle. Cumhuriyet’in 100. Yılında Ankara’yı Mansur Yavaş yönetecek. Ankara’nın kaderini değiştireceğiz” dedi. Kılıçdaroğlu açıklamalarına şöyle devam etti:
“Cumhuriyet'in ilk yıllarında okuma yazma oranının en düşük olduğu şehir Ankara'ydı. Ankara Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşları sayesinde dünyanın ilk planlı şehirlerinden biri olarak tarihe geçti.Bozkırı yeşilliğe dönüştüren o dönemin kahramanları, bugün beton bir Ankara ile karşılaşmamızı beklemiyorlardı. Kötü kader sürekli değildir. Bunu değiştireceğiz. Bir kişinin kararlılığıyla değiştireceğiz. O kişinin adı Mansur Yavaş.
 
“ÖTEKİLEŞTİRMEDEN BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ”
Hiç kimsenin ekmeği ile oynamayacağız. Kimsenin işine son verilmeyecek. Herkesin emeğinin güvencesi Sayın Mansur Yavaş'tır. Bizler her kuruşun hesabını millete vereceğiz. Sayın Yavaş da harcadığı her kuruşun hesabını milletine ve Ankaralılara verecektir. Atatürk, Kurtuluş Savaşı'nı Ankara'da bir imece kültürü ile başlattı. Birlikte mücadele etmek, birlikte savaşmak Ankara'nın başkent oluşunun özünde yatan felsefi budur. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, birlikte mücadele edeceğiz.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kılıçdaroğlu:, Ankara'nın, Kaderini, Değiştireceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı