Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 13:44
 
Kızılcahamam'da Kriz Masası Oluşturuldu
Kızılcahamam Belediyesi'nde Koronavirüsle (COVİD-19) mücadele kapsamında kriz masası oluşturuldu.
Ankara Haberi
Kızılcahamam'da Kriz Masası Oluşturuldu

Kızılcahamam'da koronavirüs salgını sebebiyle alınan önlemler devam ediyor. Belediye olarak verdiğimiz hizmetler arasına kriz masası da eklendi. Vatandaşlarımız kriz masasını arayarak bu zor dönemde taleplerini Belediyeye iletebilecekler.

Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, “Salgın boyunca ‘Kriz Masası’ aktif olarak çalışmaya devam edecek. Tüm taleplerinizi ve isteklerinizi “0312 736 10 30 Çözüm Masası” birimimize iletebilirsiniz. Eğer koronavirüs şüpheniz varsa Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan “ALO 184” danışma hattını arayınız. Sizlerden özellikle istirham ediyorum: Lütfen evde kalın. Sağlık çalışanlarımıza, devletimize en büyük desteğinizi evde kalmakla yapabilirsiniz” dedi.

Başkan Acar, Dünyayı etkisi altına alan salgının Türkiye’de de görülmesiyle birlikte Kızılcahamam’da tedbirleri hızla aldıklarını, Belediye Hizmet Binasında oluşturulan kriz masası ile 24 saat 0312 736 10 30 numaralı telefon numarası üzerinden belediyeye ulaşan vatandaşların soru ve taleplerine yönelik çözümler üreteceklerini sözlerine ekledi.

Dezenfekte Çalışmaları Sürecek

Vatandaşların sağlığı için Kızılcahamam Belediyesi'nin aldığı diğer önlemler de devam ediyor. İlçedeki tüm toplu ulaşım araçları, özel halk otobüsleri ve taksilerin, dezenfektesi sürekli yapılıyor. Devlet Hastanesi, Sağlık Ocağı, Aile Sağlığı Merkezi, Huzurevi, Cezaevi iç ve dış mekanları sürekli dezenfekte edilmektedir. Dezenfektanlı su ile asfalt ve kaldırımlar belli periyotlarda ilaçlanıyor. Ayrıca bütün toplu taşıma araçlarına ücretsiz dezenfektan dağıtımı yapılarak ilaçları bittikçe belediye tarafından takviyesi yapılıyor. Cami ve mescitler, umumu tuvaletler, caddeler, pazar yeri, resmi araçlar ve esnaflar dezenfekte ediliyor. Devletimizin aldığı karar ile sosyal yaşam alanlarının bir çoğu geçici süreyle kapatıldı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Kızılcahamam'da, Kriz, Masası, Oluşturuldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı