Haber Detayı
29 Mayıs 2013 - Çarşamba 01:07
 
Kızılcahamam Dernekleri Birleştiler
Kızılcahamam Dernekler Federasyonu Başkanı ve yöneticileri, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ ı ziyaret etti.
Yenimahalle Haberi
Kızılcahamam Dernekleri Birleştiler

Kızılcahamam Dernekler Federasyonu Başkanı ve yöneticileri, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ ı ziyaret etti. Yenimahalle'de olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirten federasyon yöneticileri,  Yaşar’ı çalışmalarından dolayı tebrik ettiler.

Amacımız dayanışmayı artırmak

Toplam 60 derneğin bir araya geldiği federasyon yöneticileri,”Yenimahalle bizim için değerlidir. Çünkü birçok hemşerilerimiz burada ikamet etmektedir. Faaliyetlerimiz devam ederken bir federasyon kurma kararı aldık. O bölgeye yetişen insanların bir araya gelmesini sağlamak, gelenek ve göreneklerini gerçekleştirerek dayanışmayı artırmak istedik. Köy derneklerini de bir araya getirerek vatandaşların internet üzerinden her türlü bilgiye kolayca ulaşmasını sağladık. Bölgemizde arıcılığı, sebzeciliği ve hayvancılığı yaşatmak tek arzumuz” dedi.

Yaşar’dan tam destek

Anadolu insanının gelenek ve göreneklerine önem verdiğini kaydeden Yaşar, “Size ve federasyon yöneticilerine kapımız her zaman açık. Sizin için Ankara Evi’nin inşaatı devam ediyor. Bu proje, derneklerin bir arada bulunmasını sağlayacak. Size hizmet etmek bizlerin boynun borcudur” diye konuştu.

Federasyondan Yaşar’a özel hediye

Başkanın desteğini alan federasyon yöneticileri Kızılcahamamlılar adına, Başkan Fethi Yaşar’ a doğal olarak üretiliş arı sütü ve balı hediye etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kızılcahamam, Dernekler, Federasyonu, Başkanı, yöneticileri, Yenimahalle, Beledi
Yorumlar
Haber Yazılımı