Haber Detayı
19 Mart 2018 - Pazartesi 22:56
 
Levent Gök, Bağlıca Bulvarı Konusunda Uyardı
CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, "Başkentte yapılan yolların ışıklandırmaları, su giderleri, yaya geçitleri ve kaldırım yapıları sürekli eksik bırakılmaktadır" dedi ve bu konuyla ilgili TBMM'nde bir önerge verdiğini söyledi.
Siyaset Haberi
Levent Gök, Bağlıca Bulvarı Konusunda Uyardı

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, başkentte yapılan bulvar ve yeni açılan yolların alt yapı eksiklikleri konusunda TBMM'nde bir yazılı soru önergesi verdi. Gök, özellikle Bağlıca Bulvarı konusunda dikkat çekti:

İşte o önerge:

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Başbakan Binali Yıldırım tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını, Anayasanın 98 ve İçtüzüğün 96. maddeleri gereğince arz ederim.

Levent GÖK - Ankara Milletvekili

Başkentte yapılan yolların ışıklandırmaları, su giderleri, yaya geçitleri ve kaldırım yapıları sürekli eksik bırakılmaktadır. Çok yakın bir tarihte hizmete giren Bağlıca Bulvarının yaya kaldırımları dahi bitirilmemiştir. Sözü geçen eksiklikler trafik güvenliğini tehdit etmekte, insan hayatı hiçe sayılmaktadır.

Bu bilgiler ışığında:

1. 2014 – 2018 yılları arasında Ankara’da yeni hizmete giren yolları açıklar mısınız? Bu yolların ışıklandırma, yol çizgileri, refüjleri, trafik işaret ve lamba ihtiyaçları ile yaya geçitleri ve kaldırımları tamamlanmış mıdır?

2. Ankara’da ışıklandırma, yol çizgileri, refüjleri, trafik işaret ve lamba ihtiyaçları ile yaya geçitleri ve kaldırımları eksik olan sokak, cadde ve bulvarları açıklar mısınız?

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Levent, Gök,, Bağlıca, Bulvarı, Konusunda, Uyardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı