Haber Detayı
14 Mayıs 2013 - Salı 18:54
 
Lokman Hekim'de Hayata Döndü
Van’da iki kez kalbi duran Yakup Şeker isimli hasta Lokman Hekim Van Hastanesi’nde başarılı operasyonla 4 damarı değiştirildi ve yeniden hayata tutundu.
Sağlık Haberi
Lokman Hekim'de Hayata Döndü

Alınan bilgiye göre, ağır bir kalp krizi geçiren ve kalbi duran Yakup Şeker isimli hasta yakınları tarafından Van’da bir kamu hastanesinin acil servisine götürüldü. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından kalbi yeniden atmaya başlayan hasta, başka bir kamu hastanesine nakledildi. 

Kaldırıldığı ikinci hastanede de ikinci kez kalbi duran hasta, acil kalp ameliyatı olması için suni solunuma bağlı bir şekilde Lokman Hekim Van Hastanesi’ne sevk edildi.

Hasta ilk müdahale ve gerekli değerlendirmelerin ardından Lokman Hekim Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Halil Başel tarafından gece saat 23.00’de ameliyata alındı.

Son derecede başarılı geçen operasyon sonunda hastanın 4 damarı değiştirildi.

Yeniden hayat bulan Yakup Şeker bir haftalık tedavinin ardından önceki gün Lokman Hekim Van Hastanesi’nden taburcu edildi. 

Hasta yakınları, Yakup Şeker için yaşam ümitlerini kaybetme noktasına geldikleri bir anda başarılı bir operasyonla onu tekrar hayata döndüren Doç. Dr. Halil Başel'e minnettar olduklarını belirterek, Lokman Hekim Van Hastanesi’ne teşekkür ettiler.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Van’da, iki, kez, kalbi, duran, Yakup, Şeker, isimli, hasta, Lokman, Hekim, Van,
Yorumlar
Haber Yazılımı