Haber Detayı
05 Aralık 2018 - Çarşamba 11:27
 
Mamak'a Hizmet Edenler Bir Araya Geldi
Mamak Kaymakamı Ziya Polat ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, ilçe protokolü ve Mamak’taki 66 mahalle muhtarı ile toplantıda bir araya geldi.
Mamak Haberi
Mamak'a Hizmet Edenler Bir Araya Geldi

Saime Kadın Meriç Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıya ASKİ, Enerjisa, Türk Telekom gibi kurumların yetkilileri de katıldı. Programda, Mamak için yapılanlar, Mamak’ın sorunları, çözüm önerileri ve kurumlar arası işbirliğinin olumlu sonuçları görüşüldü. Muhtarların toplumsal hayatın önemli yapı taşlarından biri olduğunun altını çizen Mamak Kaymakamı Ziya Polat, muhtarların devletin yereldeki temsil makamı olduğunu kaydetti. Polat, “İyi niyetle yola çıkıldığında güzel hizmetler veriliyor. Bu millet ve bu devlet için çok çalışacağız” dedi.

 

Makamların asıl sahibi millettir

Muhtarların vatandaşın gözü kulağı olduğunu belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, halkla diyalogun başladığı ilk noktanın mahalle muhtarları olduğunu söyledi. Akgül, ”Bu toplantıları belirli periyotlarla gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar hep birlikte Mamak’ta sayısız hizmet yaptık. Mamak bir Anadolu mozaiği. Bu toplantı bile bunun bir göstergesi. Tek amacımız var o da millete hizmet etmek. Bizler oturduğumuz koltukta emanetçi olan insanlarız, makamların asıl sahibi millettir. Her zaman Mamak’a ne yapabiliriz, ne kazandırabiliriz düşüncesi içinde olduk” dedi.

 

Muhtarlarla WhatsApp köprüsü

İlçede hizmet veren kurum yöneticileri ve mahalle muhtarları tarafından kurulan WhatsApp grubu sayesinde istek ve taleplerini yetkililere hızla bir şekilde ilettiklerini kaydeden muhtarlar, kullanılan bu tür uygulamalar sayesinde zaman kaybetmeden istek ve taleplerimize çözüm buluyoruz dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mamak'a, Hizmet, Edenler, Bir, Araya, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı