Haber Detayı
21 Mart 2020 - Cumartesi 20:15
 
Mamak'ta 10 Bin Aileye Hijyen Paketi Dağıtıldı
Mamak Belediyesi, dünyada büyük bir salgın haline gelen COVID19 yeni tip virüsüne karşı vatandaşlara sağlık seti dağıttı.
Mamak Haberi
Mamak'ta 10 Bin Aileye Hijyen Paketi Dağıtıldı

Gönül Çarşı’nda kaydı bulunan ihtiyaç sahibi 10 bin aileye dağıtılan  sağlık setinde ise temel temizlik ürünleri bulunuyor. Mamak genelinde salgına karşı birçok uygulamanın yapıldığını ifade eden vatandaşlar, sağlık seti uygulamasının da memnuniyetle karşıladığını söylüyor.

 

Eve teslim sağlık seti

Korona virüsünün dünyada baş göstermesinden sonra vatandaşların toplu olarak kullandığı alanların tamamında dezenfeksiyon çalışmaları yoğun bir şekilde yapıldığını ifade eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “ İhtiyaç sahibi ailelerimizi de unutmadık. Gönül Çarşı’nda kaydı bulunan ailelerimiz için hazırlamış olduğumuz sağlık setleri ve virüsten korunma yönetimini anlatan “14 Kural” broşürlerimizi evlerine kadar götürerek teslim ettik. Sadece resmi kurumların değil, bütün vatandaşlarımızın bilincinin artırılmasını istiyoruz. Bu kapsamda da korona virüsü ile mücadelede hizmet yelpazemize her gün bir yenisini ekliyoruz” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mamak'ta, 10, Bin, Aileye, Hijyen, Paketi, Dağıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı