Haber Detayı
31 Temmuz 2020 - Cuma 21:04
 
Mamak'ta Düğünlere Koronavirüs Denetimi Sürüyor
Mamak Belediyesi, Mamak İlçe Emniyet Müdürlüğü ile birlikte ortaklaşa koronavirüs salgınına karşı vaka sayısının artışını engellemek amacıyla Mamak’ta düğünleri denetledi.
Mamak Haberi
Mamak'ta Düğünlere Koronavirüs Denetimi Sürüyor

 Mamak Zabıtası ve Mamak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde koronavirüs tedbirleri göz önünde bulundurularak sosyal mesafe, maske kullanımı, dezenfektan bulundurulması, masa ve sandalye mesafeleri incelendi. Mamak’ta 1 Temmuz itibariyle 56 düğünün denetlendiği ve kurallara aykırı bir durumun olmadığı öğrenildi. Kurallara uymayanlara ise cezai işlem uygulanacak.

Denetimler titizlikle devam edecek

Düğün salonlarını ve sokak düğünlerini titizlikle denetlediklerini ifade eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Koronavirüs önlemleri kapsamında ilçe genelinde İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ile birlikte yürütmüş olduğumuz çalışmalar titizlikle devam ediyor. Bilindiği üzere mevsim gereği Mamak’ta bugünlerde sıklıkla düğünler yapılmakta. Düğün Salonu işletmecilerinden ricamız almış olduğumuz kararların dışına çıkmamalarıdır. Düğüne katılanların ateşini ölçüp sosyal mesafe kuralına uymalarını istemeleri ve işletmelerinin dezenfekte edilmesini sürekli olarak sağlamalarıdır, özelikle halay çektirmemeleridir. Denetimlerimiz ve tedbirlerimiz salgın bitinceye kadar devam edecektir” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mamak'ta, Düğünlere, Koronavirüs, Denetimi, Sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı