Haber Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 19:45
 
Mamak'ta Kıbrıs Kanyonu Yapımına Başlanacak
Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Üreğil Millet Bahçesi’nde basın mensuplarıyla seçim değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.
Mamak Haberi
Mamak'ta Kıbrıs Kanyonu Yapımına Başlanacak

Mamak Belediye Başkanlığı’na seçildikleri günden itibaren geçen süreci değerlendiren Köse, startını verdikleri projeleri ve hedeflerini basın mensuplarıyla paylaştı. Kıbrıs Kanyonu gibi gizli hazineleri turizme kazandıracaklarını kaydeden Köse, ilk proje olarak Kıbrıs Kanyonu ile ilgili çalışmaları başlattıklarını söyledi. Mamak için hayallerimizi gerçekleştirme vakti diyerek kolları sıvadıklarını belirten Köse, “Seçim dönemimizde ifade ettiğimiz hayallerimizi gerçekleştireceğimiz potansiyellerimizi, birikimlerimizi ve kaynaklarımızı artık harekete geçirmeye başladık. Artık Mamak için hayallerimizi gerçekleştirme zamanı” dedi.

İlk projeler kanyon ve havuz

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Köse, Kıbrıs Kanyonu’na özel çalıştıklarını belirterek, kanyonu doğal yaşam turizmine açacaklarını söyledi. Köse, “Elmadağ eteklerinden uzanan Kıbrıs Köyü’nde bir vadimiz ve kanyonumuz var. Mamak temiz suyun kaynağı. Ulus’ta bulunan Roma Hamamı’na su buradan geliyor. Kıbrıs Kanyonu ile ilgili çalışmalarımızı başlattık. Burayı doğal yaşam turizmine açacağız. Yeşilin, suyun bol olduğu bir yer. Ankara’ya gelen oraya mutlaka uğrayacak” dedi. Köse ayrıca seçim sürecinde hazırladıkları yüzme havuzu projelerinden birinin de çalışmalarına başladıklarını ifade etti.

Mamak çiçeklerle karşılayacak

Mahallesine, köyüne, memleketine bakmadan hizmeti adil bir şekilde herkese ulaştıracaklarının altını çizen Köse, “Biz mahallelerimizi nakış nakış değerlendirelim istiyoruz. 64 mahalleye eşit hizmeti götüreceğiz” dedi. Mamak’ın 40’a yakın ilin giriş kapısı olduğunu belirten Köse, Lalahan’dan itibaren peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarının gerçekleştiğini de sözlerine ekledi. Köse, Ankara’ya gelenleri çiçekler ile karşılayacağız. Lalahan’dan girdiğinizde sosyal donatı, kent mobilyaları ile estetiği sağlayacağız. Bununla birlikte çevre düzenleme çalışmalarımız olacak. Yer yeşil, gök masmavi olarak karşılanacak” dedi.

Güçlü bir belediyeyiz

Güçlü bir belediye olduklarını belirten Köse, daha da güçleneceklerini kaydederek, “Bizim siyasetimiz hizmet siyaseti. Biz verdiğimiz sözlerin tamamını yerine getirme noktasında irademizi ortaya koyuyoruz. Projelerimizin her birini yapmaya çalışacağız. Daha güzel işler yapmak istiyoruz. Mutlu insan denilince akla Mamak ve Mamaklılar gelecek” dedi.

Çimlere basınız

Basın mensuplarıyla birlikte Üreğil Millet Bahçesi’nde gezintiye çıkan Köse, gazetecilerle birlikte ördek ve kazlara da yem verdi. Şehirdeki insanların artık toprak kokusu alamadıklarını belirten Köse, vatandaşları toprakla buluşturan projeleri de hayata geçireceklerini vurgulayarak, Millet Bahçesi’nde yer alan çimlerin üzerine de “Çimlere Basınız” tabelaları yerleştireceklerini söyledi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mamak'ta, Kıbrıs, Kanyonu, Yapımına, Başlanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı