Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 14:54
 
Mamak'ta 'Yaya Dezenfekte Tüneli' Kuruldu
Geçtiğimiz günlerde Samsun Yolu’ndan, Ankara’ya giriş yönüne araç dezenfeksiyon tüneli oluşturan Mamak Belediyesi bir yensini ise Mamak Belediyesi Hizmet binası önüne konuşlandırdı.
Mamak Haberi
Mamak'ta 'Yaya Dezenfekte Tüneli' Kuruldu

Korona virüsüne karşı araçların tüm hijyen işlemlerini gerçekleştiren Mamak Belediyesi, vatandaşlar için de  Yaya Dezenfekte Tüneli’ni faaliyete geçirdi. 3 noktadan, 360 derecelik açıyla ve otomatik sensörler aracılığı ile devreye giren tünel solüsyon buharı salgılayarak yayaları dezenfekte ediyor. Solüsyon buharının insan sağlığına hiçbir zararlı etkisi bulunmuyor. Tünelin girişini sosyal mesafe kurallarına göre işaretleyen Mamak Belediyesi, Yaya Dezenfekte Tüneline girmek isteyenlere maske dağıtıyor. Konuşlandırılan yaya ve araç dezenfeksiyon tünellerinden bütün vatandaşlar ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

 

Araçların her yanı dezenfekte ediliyor

Araçlar dezenfeksiyon tüneline girmeden önce Mamak Belediyesi Mobil Sağlık Ekipleri tarafından vatandaşların ateş ölçümü yapılıyor.5 metre uzunluğunda bir kabinden oluşan tünel, sadece saniyeler içinde bir aracı dezenfekte edebiliyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mamak'ta, 'Yaya, Dezenfekte, Tüneli', Kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı