Haber Detayı
04 Aralık 2014 - Perşembe 11:15
 
Mamak 1722 Sokakta Yol Çalışmaları Devam Ediyor
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Yeşilbayır Mahallesi’nden Zerdalitepe Mahallesi’ne doğru çıkan otobüs ring yolunda yapılan yol yenileme ve iyileştirme çalışmalarını yerinde inceledi.
Mamak Haberi
Mamak 1722 Sokakta Yol Çalışmaları Devam Ediyor

Mamak’ın altyapısı ve ulaşımına yönelik sistemli çalışmalarla sürekli çözümler üreten Mamak Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte daha önce kazaların yaşandığı 1772. Sokak’ta yol yenileme çalışması yürütüyor. Yol yapımı hakkında detaylı olarak bilgi alan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül; “Her yıl kilometrelerce yolu tamamlayarak vatandaşın hizmetine sunuyoruz. Daha önce fiziki koşulları nedeniyle 1772. Sokak’ta zaman zaman üzücü kazalar yaşanıyordu. Yolun iyileştirilmesiyle birlikte burada oluşan kazaların önüne geçeceğiz” dedi.

 

10 gün içinde trafiğe açılacak

1772. Sokak’ta yol genişletme çalışmasının yanı sıra kot düşümü de gerçekleştirildi. Yolun altından geçen doğalgaz, elektrik ve diğer hatlarında aynı zamanda daha derine indirildiği sokakta hafriyat alımı tamamlandı. Asfalt serimi ve gerekli çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte sokak 10 gün içerisinde trafiğe açılacak.  

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mamak, Belediye, Başkanı, Mesut, Akgül, Yeşilbayır, Mahallesi’nden, Zerdalitepe,
Yorumlar
Haber Yazılımı