Haber Detayı
21 Ocak 2016 - Perşembe 23:43
 
Mamak Belediyesi, Kar Mücadelesini Sürdürdü
Mamak Belediyesi gece saatlerinden itibaren başlayan yoğun kar yağışıyla birlikte herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için tedbiri elden bırakmadı.
Mamak Haberi
Mamak Belediyesi, Kar Mücadelesini Sürdürdü

Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan “Acil Müdahale Timleri”  bölgeye sevk edilerek Mamak’ta bulunan 66 mahalle, 510 cadde ve 4800 sokakta 24 saat kar mesai yapıyor. Mamak’ı 9 bölgeye ayırarak sistemli bir şekilde karla mücadele çalışması yürüten ekipler ilçe sınırları içerisinde herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için 3 vardiya halinde çalışıyor. Alınan önlemlerle kar yağışına karşı hazırlıklı olan Mamak Belediyesi, ulaşımın ve günlük yaşamın olumsuz etkilenmesine karşı 16 önden küremeli araç, 13 elden atmalı, 3 adet hem önden küremeli hem elden atmalı olmak üzere 32 araç ve gece gündüz olmak üzere 32 ekip ile çalışmaları sürdürüyor. Mamak Belediyesi vatandaşların şikâyetlerini iletebilmeleri için kriz masası da oluşturdu. Vatandaşlar 550 71 84 ve 444 0 149 numaralı telefonu arayarak oluşan olumsuz durumları bildiriyor.

 
Vatandaşlar uyarıldı
Karla mücadele ekiplerinin çalışmalarını kolaylaştırmak için vatandaşların da duyarlı olmaları gerektiğini belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, vatandaşları da toplu taşıma araçlarını kullanmaları ve araçlarında kış lastiklerini tercih etmeleri yönünde uyardı. Akgül, “Belediyemizin almış olduğu tedbirlerin yanı sıra vatandaşlarımız da karlı havada toplu ulaşım araçlarını tercih etmeli, kendi araçlarını da yağışlı havaya karşı hazırlıklı tutmalıdır. Amacımız Mamaklı vatandaşlarımızın günlük hayatını aksamadan devam ettirebilmesini sağlamak” dedi.
 
Ekipler hazır kıta
Mamak’ın engebeli bir arazi yapısı üzerinde bulunması nedeniyle bölgede çalışan ekipler kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kar yağışı ile birlikte karla mücadele çalışmalarında kullanılacak güçlü araç filosu ile yollara ve kaldırımlara özel ilgi gösteren ekipler, ana arterleri ve caddeleri temizleyerek sürekli olarak otobüs güzergâhlarını ulaşıma açık hale getiriyor. Kepçe ve greyderlerle karlar temizlenirken bir yandan da buzlanmanın önlenmesi için tuz atma çalışmaları yapılıyor. Ekipler yaya güvenliği için kaldırımlarda da kar küreme çalışması yapıyor.
Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mamak, Belediyesi, gece, saatlerinden, itibaren, başlayan, yoğun, kar, yağışıyla
Yorumlar
Haber Yazılımı