Haber Detayı
31 Ocak 2014 - Cuma 22:26
 
Mamak Kültür Merkezi Geceleri Işıl Işıl
Mamak Belediyesi, Cumhuriyet döneminin izlerini taşıyan ilk sanat durağı Mamak Kültür Merkezi’ nin (MKM) bahçesinde çevre düzenleme çalışması gerçekleştirdi.
Mamak Haberi
Mamak Kültür Merkezi Geceleri Işıl Işıl

Sanatın nabzının attığı MKM, yapılan çalışmayla görsel anlamda göz doldururken, zemindeki aydınlatma uygulamalarıyla da geceleri ışıl ışıl oldu. Yatırımlarda görsel estetiğe büyük önem verdiklerinin altını çizen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “MKM’ ye sahip olmak ilçemiz için çok önemli bir değer. Belediye olarak bu değeri orjinal haliyle koruyor ve gelecek kuşaklara aktarıyoruz. Yaptığımız çevre düzenlemesi ve ışıklandırma çalışmasıyla şehircilik açısından estetik vurguyu ön plana çıkardık. Halkımıza yürürken, dinlenirken nefes alabileceği görsel bir ziyafet sunduk” dedi.

 

MKM geceleri rengarenk

3 dönüm alan üzerinde gerçekleşen çevre düzenleme çalışması kapsamında 47 metrekare süs havuzu, ahşap kompozitten oturma yerleri, bazalt kaplamadan yürüme yolları, zemin kaplaması kırmızı taban tuğladan otopark, çim aydınlatmaları, mevsimlik çiçek alanları ve süs duvarları yapılırken dış çevre duvarları üzerine cam çerçeve üzerinden dekoratif kuşatma paneli tercih edildi. Yüzde doksan sekiz seviyesine gelen çalışma ile MKM akşamları, Mamak’a renk katıyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Mamak, Belediyesi, Cumhuriyet, döneminin, izlerini, taşıyan, ilk, sanat, durağı,
Yorumlar
Haber Yazılımı